Naga MarketsKryptowalutGórnicy ethereum (ETH) ustanowili rekord miesięcznych przychodów w marcu po tym, jak zrobili to samo wcześniej w lutym, zgodnie z danymi zebranymi przez The Block. Według opublikowanych danych, dochody z wydobywania bitcoinów (BTC) również osiągnęły najwyższą miesięczną sumę w marcu, jaką kiedykolwiek odnotowano w historii. Kurs BTC/USD nieznacznie spada w poniedziałek poniżej poziomu 59 000 USD.

  • Przychody z wydobycia ETH wyniosły w marcu 1,38 miliarda dolarów
  • W marcu odnotowano 1,75 miliarda dolarów całkowitych przychodów z wydobycia bitcoinów
  • Dzienne przychody z wydobycia BTC również osiągnęły najwyższy poziom – około 60 milionów dolarów – 20 marca

Ethereum: miesięczne przychody górników ETH osiągnęły rekordowy poziom

Przychody z wydobycia ETH wyniosły w marcu 1,38 miliarda dolarów, podczas gdy w lutym 1,37 miliarda dolarów – wzrost o 0,73%. Opłaty transakcyjne ethereum, jako udział w przychodach górników, spadły o 9,94% od lutego do marca, podczas gdy nagrody za blok wzrosły o 12,89%. W marcu łącznie 47,22% dochodu pochodziło z opłat transakcyjnych, podczas gdy w lutym było to 52,87%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: CoinMetrics

Tymczasem miesięczne przychody z wydobywania bitcoinów również osiągnęły rekordowy poziom w marcu. Z marcowych 1,75 miliarda dolarów całkowitych przychodów z wydobycia bitcoinów, 167,21 miliona dolarów (9,55%) pochodziło z opłat transakcyjnych. W marcu w porównaniu z lutym nastąpił 28,7% wzrost przychodów ogółem i 10,7% spadek opłat transakcyjnych.

Źródło: CoinMetrics

Dzienne przychody z wydobycia również osiągnęły najwyższy poziom – około 60 milionów dolarów – 20 marca. Przy tak dużych zarobkach popyt na sprzęt do wydobywania kryptowalut jest tak wysoki, że najlepsze maszyny sprzedają się po pięciokrotnej cenie za jaką można je było zamówić jeszcze w listopadzie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) spada niedaleko historycznych szczytów

Notowania BTC/USD spadają o 0,80% do godziny 12:00 i oscylują w okolicach 58 700 USD. Kurs utrzymuje się nad lokalnym poziomem wsparcia 58 354 USD, co wspiera scenariusz wzrostowy. W przypadku dalszego umocnienia cena może dotrzeć w okolice historycznego maksimum 61 781 USD. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej wsparcia 50 360 USD otworzyłby drogę do głębszej korekty w kierunku 42 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs | cena złotego | zloty kurs | indeks s&p 500 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here