Naga MarketsRekordowe zainteresowanie akcjami spółki PCF Group. Stopa redukcji w transzy detalicznej wyniosła prawie 98,5%Ponad 18 tysięcy zapisów na prawie 41 mln akcji złożyli inwestorzy indywidualni w ofercie publicznej PCF Group S.A. GPW dokonała dziś alokacji (przydziału) 618.750 akcji nowej emisji w transzy inwestorów indywidualnych. Tak ogromna skala popytu na akcje PCF Group spowodowała, że o niemal 98,5% zostaną zredukowane zlecenia kupna akcji złożone przez inwestorów indywidualnych i ostatecznie do inwestorów detalicznych trafi ok. 1,5% akcji PCF Group, na które się zapisali.

– Bardzo dziękujemy inwestorom indywidualnym za tak liczny udział w ofercie akcji PCF Group i wyjątkowy popyt zgłoszony podczas zapisów. Chęć zakupu przez inwestorów detalicznych prawie 41 mln akcji naszej spółki, przy oferowanych nieco ponad 600 tysiącach, przekroczyła nasze najbardziej śmiałe prognozy. Przed nami debiut na Giełdzie, który mam nadzieję będzie powodem do zadowolenia dla naszych inwestorów i akcjonariuszy – mówi Sebastian Wojciechowski, prezes zarządu i większościowy akcjonariusz PCF Group S.A.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapisy na akcje PCF Group dla inwestorów instytucjonalnych kończą się 9 grudnia. Intencją spółki PCF Group jest debiut na GPW do końca 2020 roku.

Całkowita wartość oferty publicznej spółki PCF Group S.A, przy założeniu objęcia przez inwestorów wszystkich akcji oferowanych, wyniesie ponad 203 mln PLN brutto.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na realizację celów strategicznych Spółki, w tym na rozbudowę istniejącego zespołu produkcyjnego we wszystkich lokalizacjach oraz pozyskanie nowych zespołów produkcyjnych, uruchomienie nowych studiów produkcyjnych lub przejęcie podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo. Ponadto po przeprowadzeniu określonych przygotowań Spółka planuje rozpoczęcie produkcji tworzonych przez People Can Fly gier w modelu „self-publishing”, tj. jako ich wydawca, w oparciu o własne IP – już istniejące lub nowo wytworzone.

People Can Fly – globalny biznes gamingowy

PCF Group jest dynamicznie rozwijającym się producentem gier wideo specjalizującym się w grach z gatunku shooter, który współpracuje z wiodącymi, międzynarodowymi wydawcami gier. Grupa PCF prowadzi założone w 2002 roku studio produkcyjne People Can Fly, które jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. Wśród gier wyprodukowanych przez People Can Fly znajdują się nagrodzone tytuły, które zdobyły uznanie graczy i mediów na całym świecie, takie jak: Painkiller, Bulletstorm oraz Gears of War: Judgment.

Obecnie People Can Fly, wspólnie ze Square Enix, pracuje nad największą pod względem budżetu i złożoności produkcją w swojej historii – grą z gatunku shooter RPG zatytułowaną Outriders, której premiera została zaplanowana na 2 lutego 2021 roku. Technologia produkcji gier People Can Fly bazuje na oprogramowaniu Unreal Engine – popularnym silniku gier wideo stworzonym przez Epic Games. People Can Fly pracuje także nad dwoma nowymi grami AAA – z Take-Two Interactive nad projektem Dagger oraz ze Square Enix nad projektem Gemini.

Doradcami procesu IPO spółki PCF Group S.A. są: Trigon Dom Maklerski – Globalny Koordynator, Greenberg Traurig Grzesiak – doradca prawny, Grant Thornton – audytor oraz cc group – relacje inwestorskie i public relations IPO.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here