TMS


Spółka Netflix dostarczająca użytkownikom na całym świecie streaming filmów oraz seriali przedstawiła wyniki kwartalne. Wynika z nich, że liczba nowych użytkowników wyprzedziła oczekiwania analityków, plasując się na rekordowych poziomach.

W Q1 2018 firmie udało się pozyskać 7,4 mln nowych klientów przy konsensusie na poziomie 6,5 mln. Z tego 2 miliony nowych użytkowników pochodziło ze Stanów Zjednoczonych. Co do przychodów i zysku netto, to te pokryły się z prognozami i wyniosły kolejno 3,7 mld USD oraz 64 ceny na jedną akcję. W przypadku drugiego kwartału projekcje zakładają wzrost zysku do 79 centów na akcję.

Pozytywne wyniki podane już po zamknięciu sesji na amerykańskich parkietach przyniosły wzrost w handlu posesyjnym o 7 procent:

Źródło: Google

W trakcie poniedziałkowej sesji Netflix jednak tracił 1,24% rysując zauważalną świecę spadkową na wykresie dziennym. W kwietniu notowaniom wyraźnie brakuje płynności co widać po serii świec doji i następujących po nich luk. Wtorkowe otwarcie powinno przynieść jednak pozytywną reakcję rynku i dorównanie do cen z godzin pohandlowych, które w rekordowym momencie podchodziły pod 330 USD za akcję (maksima marcowe):

Źródło: Tradingview.com

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here