Naga MarketsWzrosty na rynku kryptowalut doprowadziły do skoku wolumenu na wielu giełdach. Okazuje się, że rekordowe zainteresowanie bitcoinami rejestruje się w Meksyku.

Według portalu Coin Dance, który śledzi wolumeny transakcji m.in. na platformach wymiany peer-to-peer Localbitcoins, Paxful i Bisq, niektóre rynki nadal odnotowywały szczególny wzrost aktywności inwestorów BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ruchy te stanowią część trendu, który przyspieszył w wielu miejscach wraz ze wzrostem ceny bitcoina na początku tego miesiąca.

Nowi czempioni?

Podobnie jak w poprzednim tygodniu, to Wenezuela, Peru, Meksyk i Kazachstan są liderami w powyższej kategorii – potwierdzają to dane z Localbitcoins.

Okres do 13 kwietnia był szczególnie udany dla Meksyku, gdzie ustanowiono nowy rekord wolumenu o wartości 10,67 miliona pesos (568 000 USD) na Localbitcoins.

Skąd takie ruchu w Meksyku? Wpływ mogą mieć na to decyzje polityczne. Na szczycie listy motywacji do kupna BTC pozostaje polityka zagraniczna USA. Prezydent Donald Trump grozi, że zaatakuje tradycyjne kanały płatnicze oparte na fiatach. To, jak wyjaśnił portal Bitcoinist, otwiera drzwi dla bitcoina jako alternatywy.

Rzut oka na inne kraje śledzone przez CoinDance narzuca podobną wizję. Także Wenezuela – targana sankcjami gospodarczymi i z niszczoną hiperinflacją – masowo kupuje BTC.

Poza Ameryką Południową, jak poprzednio, także Kazachstan mocno interesuje się kryptowalutami. Wolumen handlu wynosi tam 55 milionów tenge (145 000 dolarów). Tam na hossę maja wpływ wydarzenia wewnątrz kraju, a konkretnie przewrót polityczny.

W czasie nowej fali zainteresowania BTC także Tanzania ruszyła na zakupy. Wolumen skoczył tam do 165 milionów szylingów (71 000 USD).

Według danych CoinMarketCap, łączne 24-godzinne obroty na bitcoinie na regularnych giełdach wyniosły około 10,9 mld USD w sam poniedziałek. Dodając altcoiny, liczba ta sięga nieco ponad 38 mld dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here