Naga MarketsW piątek, 7 września notowane na warszawskim parkiecie Master Pharm opublikowało swoje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2018 roku. Spółka zaskakuje podwójnie – zarówno w sprawozdaniu, jak i na wykresie. 


Łódzki producent suplementów diety notuje świetne półrocze, potwierdzając dzisiaj wcześniejsze szacunki i wykazując wzrost zysku netto na poziomie 110% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Sprzedaż grupy rośnie o 25% wobec analogicznego okresu sprzed roku.

W wartościach kwotowych, najważniejsze miary najnowszego sprawozdania Master Pharm kształtują się następująco:

  • przychody ze sprzedaży 31,6 mln zł wobec 25,2 w roku ubiegłym
  • koszty działalności na poziomie 26,57 mln wobec 22,79 mln zł przed rokiem
  • zysk netto w wysokości 3,674 mln zł wobec 1,746 mln zł raportowanych przed rokiem
  • EBITDA 6,074 mln wobec 3,455 mln zł w H1 2017

Wzrost przychodów i wyników jest przede wszystkim rezultatem zwiększenia portfela zamówień, zamówień składanych przez nowych klientów oraz wyższych przychodów generowanych przez największego klienta. Drugim czynnikiem pozytywnie wpływającym na wynik tak grupy, jak i emitenta przy rosnących przychodach jest wyhamowanie dynamiki wzrostu kosztów, wskazywano przy wstępnych wynikach – informuje spółka.

Mająca swój debiut na GPW w 2016 roku grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i pozostałych środków żywieniowych, a także kosmetyków, wyrobów medycznych czy preparatów spożywczych.

Rynek reaguje

źródlo: TradingView

MPH od stycznia 2017 roku porusza się w trendzie spadkowym, który tempa nabrał dopiero pod koniec sierpnia zeszłego roku. Na wykresie spółki można wyznaczyć dwie, wyraźne strefy wsparcia (rejon 2,80-2,90) oraz oporu (4,80-4,65). Pomimo świetnych wyników MPH otwiera się luką spadkową w pobliżu poziomu wczorajszego minimum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here