Naga MarketsBitcoin ccPodaż czterech największych stablecoinów wzrosła do nowych rekordów wszechczasów, co sugeruje, że kupujący mogą wkrótce doprowadzić do kolejnego silnego impulsu na rynku bitcoina i innych kryptowalut. Łączna kapitalizacja tether (USDT), USD coin (USDC), binance USD (BUSD) i dai (DAI) wzrosła o prawie 190% z 27 miliardów dolarów do 78 miliardów dolarów od początku tego roku. Tymczasem kurs BTC/USD koryguje we wtorek oscylując nieco powyżej poziomu 56 000 USD.

  • Tether reprezentuje dwie trzecie łącznej kapitalizacji czterech największych stablecoinów
  • Współczynnik Stablecoin Supply Ratio (SSR) bitcoina znajduje się na najniższym od początku roku poziomie 13,4 i zbliża się do najniższego w historii poziomu 9,6
  • Wzrost całkowitej podaży stablecoinów sugeruje zwiększoną ‘siłę nabywczą’ krypto-rodzimego kapitału
  • Bitcoin nie zastąpi złota. BTC i GOLD jednak idealnie się uzupełniają

Kapitalizacja USDT osiągnęła rekordowy poziom 51,78 mld USD pod koniec ubiegłego tygodnia

W swoim raporcie z 3 maja firma Glassnode, dostawca analityki sieciowej, zauważyła, że ​​tether zajmuje silną pozycję jako lider sektora stabilnych tokenów, reprezentując dwie trzecie łącznej kapitalizacji czterech największych stablecoinów. Całkowita podaż monet USDT osiągnęła rekordowy poziom 51,78 miliardów dolarów pod koniec ubiegłego tygodnia po wzroście o 1,48 miliarda dolarów, czyli 3% w zaledwie siedem dni.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podaż USDC również wzrosła o około 1 miliard USD w ciągu ostatniego tygodnia, a jego kapitalizacja wynosi obecnie 14,5 miliarda USD, według CoinGecko. Na krótko osiągnęła szczyt w wysokości 15 miliardów dolarów 30 kwietnia. Z kolei podaż w obiegu BUSD osiągnęła rekordowy poziom 7,8 miliarda dolarów 3 maja, podczas gdy podaż DAI jest na najwyższym w historii poziomie 3,9 miliarda dolarów.

Wraz ze wzrostem podaży Glassnode podkreśla, że ​​współczynnik Stablecoin Supply Ratio (SSR) bitcoina, który mierzy podaż BTC podzieloną przez podaż stablecoinów, znajduje się na najniższym od początku roku poziomie 13,4 i zbliża się do najniższego w historii poziomu 9,6.

Współczynnik podaży bitcoin-stablecoin. Źródło: Glassnode

Wykres pokazuje, że współczynnik SSR utrzymywał się na niskim poziomie w latach 2020 i 2021, ponieważ podaż stablecoinów w dużej mierze rosła proporcjonalnie do wzrostu cen bitcoina. Według Glassnode malejąca wartość SSR jest pozytywnym sygnałem, że globalna podaż stablecoinów rośnie w stosunku do kapitalizacji rynkowej BTC.

Wraz ze wzrostem całkowitej podaży stablecoinów sugeruje to zwiększoną ‘siłę nabywczą’ krypto-rodzimego kapitału, który można szybko wymienić i sprzedać na BTC i inne aktywa kryptograficzne – podsumowano w raporcie firmy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs bitcoina (BTC) testuje lokalny poziom wsparcia we wtorek

Notowania BTC/USD spadają we wtorek docierając do poziomu 54 653 USD w godzinach porannych. Jednak po spadku nastąpiło równie silne odbicie, które doprowadziło do ponownego wzrostu w rejon 56 500 USD. Dla kupujących kluczowym poziomem oporu pozostaje okrągłe 60 000 USD i dopiero jego trwałe przebicie umożliwi dalszy wzrost w kierunku historycznego maksimum 64 893 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta brytyjskiego | co to jest płatność blik | biomedlub notowania | złoty kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here