Naga MarketsRekordowa popularność akcji technologicznychBadanie, przeprowadzone w ostatnim czasie przez Bank of America Global Research miało na celu sprawdzenie, które instrumenty finansowe cieszą się największym zainteresowaniem wśród inwestorów. Zdecydowanym zwycięzcą okazały się pozycje długie na akcje technologiczne notowane na amerykańskiej giełdzie. 80% ankietowanych we wrześniowej edycji badania postawiło na akcje technologiczne, to jeszcze większy odsetek niż w sierpniu. W tyle zostały pozycje długie na złoto.

  • Rekordowa popularność akcji technologicznych we wrześniu (zdecydowało tak 80% badanych).
  • Kolejne miejsca w ankiecie należały do pozycji długich na złocie oraz pozycji krótkich na amerykańskiej walucie.
  • Notowania największych spółek technologicznych (FAAMG) tracą we wrześniu.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

To najbardziej oblegana branża wszechczasów

80% respondentów ankiety przeprowadzonej przez Bank of America wybrało pozycje długie na amerykańskie akcje technologiczne jako najbardziej popularne. Wysoki odsetek jest rekordem w badaniu od 2011 roku. Inwestorzy uważają, że portfele są mocno przeciążone akcjami z tego segmentu.

Po raz pierwszy od lutego większa część inwestorów uważa, że ​​jesteśmy „wczesnym cyklem”, niż sądzi, że znajdujemy się w recesji. Taki stan rzeczy pozwala sugerować, że uczestnicy rynku uważają, że nie tylko najgorsze z kryzysu już za nami, ale także spowolnienie wzrostu również dobiegło końca.

Kolejne głosy respondentów, padały na pozycje długie na złocie a także na pozycje krótkie na amerykańskim dolarze. Porównując wyniki z sierpniową edycją badania, zdecydowanie zyskały akcje technologiczne, głównie kosztem pozycji na złocie. Straciły również pozycje długie na obligacjach przedsiębiorstw. Nieznacznie zyskały pozycje krótkie na dolarze.

Pytanie ankietowe: która z wymienionych opcji inwestycyjnych jest obecnie najbardziej popularna? Źródło: Bank of America Global Research

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Nasdaq 100 we wrześniu traci na wartości

Wrzesień jest słabszym miesiącem dla indeksu zrzeszającego 100 największych spółek technologicznych w Stanach Zjednoczonych. Notowania indeksu Nasdaq 100 od połowy marca kiedy obserwowaliśmy dołek bessy na większości rynków do początku września zyskały ponad 80%. Wartość indeksu wzrosła z 7000 USD do 12500 USD. Wrześniowa korekta to spadek indeksu o około 10% do poziomu nieznacznie poniżej 11000 USD.

Notowania indeksu Nasdaq 100 z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Z grona komponentów indeksu zrzeszającego spółki technologiczne, najsłabiej radzi sobie Amazon

Zestawiając notowania indeksu Nasdaq 100 z ostatnich 30 dni, z największymi akcjami technologicznymi, mającym jednocześnie największą kapitalizację w gronie jego komponentów widzimy skalę opisywanych powyżej wrześniowych spadków. W porównaniu z poziomem z 20 sierpnia, najsłabiej radzą sobie walory Microsoftu, które straciły około 10%, słabiej od samego indeksu radzą sobie również akcje Apple, Alphabetu (Google) oraz Microsoftu, które w porównaniu ze stanem sprzed miesiąca straciły w okolicach 5-6%.

Podsumowując pozostałe, istotne statystyki z podsumowania badania przeprowadzonego przez BoFA, około 58% respondentów uważa, że ​​znajdujemy się w nowej hossie, podczas gdy 49% respondentów twierdzi, że znajdujemy się we wczesnych fazach nowego cyklu wzrostu gospodarczego. Z kolei 37% ankietowanych uważa, że ​​znajdujemy się w recesji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here