TMS


Na kontraktach futures WTI Light Sweet notowanych na CME liczba otwartych pozycji przekroczyła historyczny poziom blisko 2,7 miliona.


Giełda CME ogłosiła, że w piątek 4 maja było otwartych dokładnie 2,695,178 kontraktów, wyprzedzając poprzedni rekord z listopada 2017 roku, kiedy to było ich 2,691,028.

Uczestnicy rynku wykorzystują kontrakty oraz opcje w rekordowych ilościach w celu zarządzania ryzykiem w obliczu trwających napięć w polityce. Ma to związek również z wtorkowych zerwaniem porozumienia nuklearnego z Iranem, dokument zakładał ograniczenie programu atomowego Teheranu w zamian za stopniowe zmniejszanie sankcji nałożonych na Iran przez państwa Zachodu.

Ropa WTI, wykres H4

W konsekwencji do obrotu może trafić nawet o 700 tysięcy baryłek ropy naftowej dziennie mniej, kurs surowca zareagował wzrostem i obecnie za jedną baryłkę przyjdzie nam zapłacić ponad 71,50 usd.  Również rentowność 10-letnich obligacji USA wzrosła do poziomu powyżej 3%, wzrost cen ropy zwiększył oczekiwania inflacyjne, niewiele brakuje do rekordu z 2014 roku (obecnie poziom niewiele poniżej 3%).

Średnio w kwietniu zawierano 1,32 mln kontraktów, co stanowi 18% wzrost w stosunku do roku poprzedniego.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here