Naga Markets


Na kontraktach futures WTI Light Sweet notowanych na CME liczba otwartych pozycji przekroczyła historyczny poziom blisko 2,7 miliona.


Giełda CME ogłosiła, że w piątek 4 maja było otwartych dokładnie 2,695,178 kontraktów, wyprzedzając poprzedni rekord z listopada 2017 roku, kiedy to było ich 2,691,028.

Uczestnicy rynku wykorzystują kontrakty oraz opcje w rekordowych ilościach w celu zarządzania ryzykiem w obliczu trwających napięć w polityce. Ma to związek również z wtorkowych zerwaniem porozumienia nuklearnego z Iranem, dokument zakładał ograniczenie programu atomowego Teheranu w zamian za stopniowe zmniejszanie sankcji nałożonych na Iran przez państwa Zachodu.

Ropa WTI, wykres H4

W konsekwencji do obrotu może trafić nawet o 700 tysięcy baryłek ropy naftowej dziennie mniej, kurs surowca zareagował wzrostem i obecnie za jedną baryłkę przyjdzie nam zapłacić ponad 71,50 usd.  Również rentowność 10-letnich obligacji USA wzrosła do poziomu powyżej 3%, wzrost cen ropy zwiększył oczekiwania inflacyjne, niewiele brakuje do rekordu z 2014 roku (obecnie poziom niewiele poniżej 3%).

Średnio w kwietniu zawierano 1,32 mln kontraktów, co stanowi 18% wzrost w stosunku do roku poprzedniego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWspółzałożyciel Ethereum: “Gwarancje poufności Zcash ważniejsze niż gwarancje przetrwania”
Następny artykułO wykresach ani słowa: CHF/JPY, EUR/AUD, Złoto
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here