Naga MarketsChińska policja aresztowała trzech mężczyzn, którzy są oskarżeni o kradzież kryptowalut o wartości 600 milionów juanów (87 milionów dolarów). Cyber-przestępcy ukradli ponoć głównie kryptowaluty takie jak bitcoiny i ethereum. Oficerowie policji z chińskiego miasta Xian oficjalnie ogłosili, że dochodzenie jest największym tego typu śledztwem w historii Chin.


Policja rozpoczęła swoje działania operacyjne jeszcze w marcu br., po tym jak chiński inwestor zgłosił, że został okradziony przez hakerów. Ponoć przejęli oni kontrolę nad jego komputerem, aby w ten sposób pozbawić go 100 milionów juanów (15 milionów dolarów) w kryptowalutach. Śledztwo policjantów doprowadziło do dwóch przestępców. Uważa się, że cała grupa, składająca się z trzech mężczyzn, ukradła 600 milionów juanów, hakując komputery indywidualnych inwestorów oraz dużych firm.

„Nasze biuro nie zajmowało się tego rodzaju sprawami. To pierwszy przypadek związany z wirtualnymi walutami w Shaanxi” – potwierdza rzecznik policji.

Coraz więcej przestępstw

Chiny nadal stanowią ogromny rynek kryptowalut. Przez to interesuje się nim wielu hakerów, którzy to w coraz bardziej kreatywny sposób kradną cyfrowe monety.

Choćby tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej były wręcz idealnym okresem na zwiększenie popularności gier hazardowych i wykorzystanie ich do pozyskania walut opartych na Blockchain. Od pewnego czasu kryptowaluty używane są przez hazardzistów do zakładów bukmacherskich, ponieważ ich monitoring jest znacznie utrudniony.

Chińska policja rozbiła w czasie mistrzostw grupę osób zaangażowanych w gry hazardowe. Jej zakłady były pokryte przez kryptowaluty o wartości około 1,5 miliarda dolarów. W ciągu ośmiu miesięcy trwania procederu, strona skusiła swoją ofertą blisko 330 000 zarejestrowanych użytkowników z całego świata. Grupa przestępców zbudowała tym samym ogromną piramidę finansową. Łącznie  zrekrutowała ponad 8 000 agentów, którzy otrzymywali prowizje za znajdywanie nowych jej członków.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here