Naga Markets

Banknot o nominale 20 euro EURW styczniu inflacja bazowa wzrosła do nowego szczytowego poziomu w cyklu wynoszącego 5,3% rok do roku. Nic dziwnego, że decydenci EBC, tacy jak Isabel Schnabel, chcą obalić wszelkie domysły, że rozpoczął się proces dezinflacji. Podstawowy scenariusz, który powoli przenika przez rynek, jest taki, że EBC może jeszcze zacieśnić o kolejne 100 punktów bazowych+, ale co najważniejsze, pozostawi stopy procentowe na tych wysokich poziomach przez większą część 2024 r. Kurs EUR/USD konsoliduje pod koniec tygodnia w okolicach 1,06.

Kurs euro (EUR): Inflacja bazowa w strefie euro osiąga nowe maksimum – ING

Jastrzębie stanowisko EBC to zdaniem ekspertów z ING powinno być kluczowym czynnikiem wsparcia dla kursu pary EUR/USD w horyzoncie najbliższych kwartałów.Kalendarz dla strefy euro jest spokojny, ale biorąc pod uwagę wsparcie dla dolara w oparciu o dane/geopolitykę z USA, nastawienie do EUR/USD pozostaje spadkowe z celem ze wsparciem na poziomie 1,0575 i potencjalnym ruchem do 1,0500 – napisano w raporcie.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Kurs euro (EUR/USD) będzie kontynuował korektę w dół w najbliższym czasie – MUFG

Jak dotąd w lutym EUR skorygował się niżej w stosunku do USD. Ekonomiści z MUFG Banku spodziewają się, że najpopularniejsza na świecie para walutowa będzie nadal spadać.

Ostatnia utrata impetu EUR może odzwierciedlać fakt, że silniejsze perspektywy cykliczne dla gospodarki strefy euro są teraz lepiej uwzględnione w cenach. Kurs EUR byłby podatny na dalszą korektę, gdyby inflacja bazowa spadała również szybciej w nadchodzących miesiącach. Widzimy miejsce na dalszą korektę kursu EUR/USD w najbliższym czasie – podsumowano.

AVA Trade
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Lepsze od oczekiwań prognozy wzrostu w połączeniu z impulsem związanym z ponownym otwarciem chińskiej gospodarki, a także wyceny poniżej średniej – oto argumenty przemawiające za przewagą akcji spółek europejskich nad ich amerykańskimi odpowiednikami w bieżącym roku. Ryzyko związane z eskalacją wojny lub nierównomiernym ożywieniem w Chinach nie zniknęło, może ono jednak zapewnić atrakcyjne okazje do zakupu, biorąc pod uwagę strukturalną przewagę większego zaangażowania w aktywa trwałe na indeksach europejskich. Postępująca deglobalizacja oraz wyższe stopy procentowe przez dłuższy czas jedynie przechylają szalę na korzyść wartościowych akcji spółek europejskich w porównaniu z ich wzrostowymi odpowiednikami zza oceanu.

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKradł energię ze szkolnego kampusu, aby kopać Bitcoiny. Stoi w obliczu oskarżeń
Następny artykułKryptowaluty odpierają napaść regulatorów. Bitcoin kontynuuje konsolidację
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.