Naga MarketsGoldman-Sachs

W swojej specjalnej nocie skierowanej do klientów, Goldman Sachs omawia wpływ jutrzejszych Non farming Payrolls na wycenę USD oraz przewiduje potencjalne reakcje na parach EUR/USD i USD/JPY. 

Te artykuły również Cię zainteresują

Goldman Sachs rozpoczyna najnowszą publikację stwierdzeniem, że gołębie nastroje po ostatnim, marcowym FOMC lekko zaskoczyły rynki rzucając cień na EUR/USD – podobnie zresztą jak rok temu. Bank przypomina, że zeszłoroczny raport FOMC razem ze swoim jastrzębim wydźwiękiem poprzedzał zdecydowanie gołębie minutki. Zasadne jest zatem pytanie, czy podobny scenariusz czeka nas również w tym roku?

Goldman Sachs nie widzi podstaw do takiego stwierdzenia. Aktualnie stopa bezrobocia w Stanach jest znacznie niższa niż była jeszcze rok temu i istnieje szansa, że FED w końcu uzna poziom inflacji odpowiedni do dalszych działań. Nieznaczny cień na wynik jutrzejszego odczytu rzuca ostatni raport firmy ADP. Przewidywania w stosunku do wyniku tego raportu na poziomie 200 000 nie sprawdziły się i ostatecznie raport zawiera liczbę o ponad 30 000 niższą. Czy jednak jest się czym przejmować? W dzisiejszym komentarzu zwracaliśmy uwagę, że ostatnimi czasy raport ADP znacznie mijał się z późniejszymi publikacjami NFP. Goldman Sachs oczekuje, że piątkowy odczyt NFP wskaże liczbę 235 000 nowo zatrudnionych w amerykańskim sektorze pozarolniczym.

q23

Kontynuując notę, Goldman Sachs zwracając uwagę na gołębie oczekiwania rynku i aktualną sytuację na parach EUR/USD i USD/JPY doradza ponowne wzięcie pod uwagę długich pozycji na amerykańskim dolarze. Obie pary znalazły się w dobrych miejscach, aby w przypadku sprzyjających danych makroekonomicznych kupić USD. Jak na razie Goldman Sachs nie zmienia swoich przewidywań w stosunku do EUR/USD i przewiduje, że para ta znajdzie się na poziomie 0,9500 w przeciągu roku. Bank utrzymuje swoje stanowisko również względem USD/JPY i ocenia, że para osiągnie poziom 130.00 w ciągu następnych 12 miesięcy.

Kurs EUR/USD przebił lokalną strefę oporu, która utworzyła się w okolicy ostatniego szczytu. Dodatkowo strefa ta wspierana była przez zniesienie 23,6 Fibonacciego trendu spadkowego jaki od roku trwał na tej parze. Aktualnie wygląda na to, że cena cofa się z powrotem w pobliże przebitych oporów i może to być okazja do zajęcia długich pozycji jeszcze przed piątkowymi odczytami NFP. Najbliższy mocny opór znajduje się w okolicach 1,1500.
Jak na razie z technicznego punktu widzenia będziemy musieli poczekać na zapowiadane przez Goldman Sachs spadki. Aktualnie kurs EUR/USD przebił lokalną strefę oporu, która utworzyła się w okolicy ostatniego szczytu. Dodatkowo strefa ta wspierana była przez zniesienie 23,6 Fibonacciego trendu spadkowego jaki od roku trwał na tej parze. I choć wygląda na to, że cena zaczyna się cofać, z otwarciem krótkiej pozycji poczekałbym na wyraźny sygnał. Kolejny mocny opór znajduje się w okolicach 1,1500.

 

Na USD/JPY zbliżamy się do strefy wsparcia od której cena już kilkukrotnie się odbijała. Podobnie jak w przypadku EUR/USD, stanowić będzie ona potencjalne miejsce wejścia w długą pozycję. Najbliższym oporem są oczywiście szczyty w pobliżu 121,75. Gdy zostaną wybite przez cenę, droga do poziomu 124,00 gdzie znajduje się szczyt z czerwca 2007 roku będzie otwarta.
Na USD/JPY zbliżamy się do strefy wsparcia od której cena już kilkukrotnie się odbijała. Podobnie jak w przypadku EUR/USD, stanowić będzie ona potencjalne miejsce wejścia w długą pozycję. Najbliższym oporem są oczywiście szczyty w pobliżu 121,75. Gdy zostaną wybite przez cenę, droga do poziomu 124,00 gdzie znajduje się szczyt z czerwca 2007 roku będzie otwarta.

 

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Tak, masz rację. Mój podpis do pierwszego wykresu zdecydowanie wprowadzał w błąd (może dlatego, że osobiście nadal stawiam na wzrosty). Zaktualizowałem podpis i teraz powinno wszystko być jasne 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here