Naga MarketsW raporcie z 10-go lipca, Dom Maklerskim BDM podwyższył rekomendację dla spółki ATM Grupa do “kupuj”. Wcześniejsza rekomendacja to “trzymaj”. Cena docelowa podniesiona została z 4 zł do 6,55 zł. Raport sporządzony został przy kursie 5 zł 10 gr.

Fragmenty z raportu:

Spółka korzysta na dobrym otoczeniu w reklamie i wzroście popytu na dobry jakościowo kontent telewizyjny. W średnim i dłuższym terminie istotnym impulsem wzrostowym dla obszaru związanego z produkcją filmową i telewizyjną oraz zarządzaniem może być zapowiadana ustawa przewidująca zachęty dla przemysłu filmowego (efektem ma być przyciągnięcie produkcji zagranicznych do Polski).

Nasze prognozy na 2018-2019 wskazują, że ATM Grupa jest obecnie handlowana przy mnożniku EV/EBITDA na poziomie ok 7,9x-8,0x (wskaźniki nie są wygórowane nawet w zaawansowanym okresie koniunktury i dodatkowo obliczenia nie ujmują wartości aktywa w postaci udziałów w Aidem Media)

Nasze poprzednie podejście okazało się zbyt zachowawcze i obecnie widzimy, że grupa bardzo umiejętnie wykorzystuje sprzyjającą sytuację na rynku produkcji telewizyjnych.

Autorem rekomendacji jest Maciej Bobrowski. Jej rozpowszechnianie nastąpiło 10 lipca, o godzinie 09.44.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here