Naga MarketsJak wskazuje raport z 8-go grudnia przygotowany przez analityków Domu Maklerskiego BDM, wcześniejsza rekomendacja “trzymaj” dla PGNiG została podwyższona do “akumuluj”. Zmieniła się też cena docelowa akcji z 4,66 do 6,55.

Z raportu wydanego przy cenie 5,91 zł za akcję wynika, że:

“…czwarty kwartał 2017 r. przynosi możliwość przełamania złej passy na wynikach skonsolidowanych. Rosnące ceny ropy mogą, co prawda, nadal negatywnie wpływać na koszty pozyskania gazu z kontraktów rosyjskiego i katarskiego, jednak wraz z cenami gazu powinny wspierać wyniki wydobycia. Zwracamy uwagę, że na tle innych krajowych przedstawicieli segmentu Oil&Gas, baza porównawcza dla wyników w czwartym kwartale 2017 r. i 2018 r. w PGNiG nie będzie aż tak mocno wyżyłowana.”

Te artykuły również Cię zainteresują
W wycenie nie został uwzględniony one-off w postaci rozstrzygnięcia arbitrażu z Gazpromem dotyczącego poziomu cen gazu. Rozprawa przed sądem arbitrażowym zaplanowana jest na 27-go marca.

Obniżona cena docelowa Bytomia

Dla akcji Bytom, analitycy BDM podtrzymali rekomendację “akumuluj”. Obniżona została natomiast cena docelowa z 3,23 zł do 2,90 zł. Raport został opublikowany 6-go grudnia, kiedy kurs akcji spółki wynosił 2,63 zł.

W raporcie czytamy m. in.:

“W ostatnim czasie walory Bytomia zachowywały się słabiej niż Vistula. Uważamy, że bieżące pułapy cenowe są dosyć atrakcyjne i zalecamy budowę pozycji na akcjach spółki. Przede wszystkim wskazujemy na spodziewane przez nas momentum wynikowe w IV kwartale 2017 (>80 proc. rdr EBITDA; wzrostu oczekujemy także w ujęciu całorocznym zarówno w 2017, jak i 2018 roku)”

“Ostatnie odczyty sprzedażowe wskazują na utrzymanie silnego popytu oraz na wyhamowanie erozji marży brutto, co w naszej ocenie jest dobrym prognostykiem na kolejne okresy. Spółce sprzyja także niezbyt wymagająca baza, korzystne poziomy USD/PLN oraz otoczenie makroekonomiczne. Ze spraw korporacyjnych istotny jest proces fuzji z Vistulą. Deloitte Advisory ustalił parytet na poziomie 0,82 a obecnie Bytom jest handlowany istotnie poniżej tej wartości (ok. 0,66). Spodziewamy się, że w przypadku realizacji naszych prognoz i dynamicznej odbudowy wyników sentyment do walorów grupy może ulec poprawie, a tym samym do zawężenia dyskonta względem Vistuli”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here