Naga MarketsASIC ostrzega przed fałszywymi mailami
ASIC ostrzega przed fałszywymi mailami

Australian Securities and Investments Commission (ASIC) ostrzega traderów indywidualnych jak i podmioty, które reguluje przed fałszywymi wiadomościami e-mail wysyłanymi rzekomo przez instytucję.


Jak udało się ustalić australijskiemu odpowiednikowi KNFu, klienci mieli otrzymywać maile zawierające załączniki lub linki do fałszywych faktur. Podrabiane wiadomości mogą łudząco przypominać pocztę elektroniczną nadawaną przez ASIC, żądając od odbiorcy kliknięcia w link w celu dokonania płatności lub pobrania dokumentów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oszuści infekują wspomniane pliki lub odnośniki wirusami, złośliwym oprogramowaniem i aplikacjami mogącymi wykraść z komputera prywatne i istotne dane (numery rachunków bankowych, loginy, hasła, itd.).

John Price z ASIC twierdzi, że podszywający się pod instytucję oszuści wybrali sobie doskonały moment w przeciągu roku, który jest jednym z najgorętszych pod kątem rozliczeń podatkowych. W związku z tym o wiele łatwiej jest przegapić podejrzane sygnały.

Aby zapewnić bezpieczeństwo inwestorów i brokerów, ASIC radzi:

  • Na bieżąco aktualizować oprogramowanie antywirusowe
  • Korzystać z firewalla
  • Skanować załączniki wiadomości mail jeżeli posiadają rozszerzenie .exe lub .zip. Własnie w przypadku tych plików najczęściej możemy mieć kontakt ze złośliwymi aplikacjami

Posiadając jakiekolwiek wątpliwości odnośnie oryginalności maila przysłanego przez ASIC najlepiej skontaktować się z regulatorem telefonicznie lub złożyć wniosek online informujący o nieuczciwych praktykach.

Jeszcze w październiku przed podszywaczami ostrzegał również cypryjski CySEC, którzy podając się za przedstawicieli regulatora próbują wyłudzać poufne, istotne dane.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here