Naga Marketschiny nocąKomisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) z Hongkongu ponownie przypomina inwestorom, by zachowali ostrożność w związku z ryzykiem dotyczącym wirtualnych aktywów, w tym tokenów, które są przedmiotem STO (Security Tokens). Treść oświadczenia znajduje się poniżej.


Regulacja STO

STO zazwyczaj odnoszą się do konkretnych ofert, które są skonstruowane tak, aby miały cechy tradycyjnych ofert papierów wartościowych (IPO) i obejmują Security Tokens, które są cyfrowymi reprezentacjami własności aktywów (np. złota lub nieruchomości) albo praw ekonomicznych (np. Udziału w zyskach lub przychodach) wykorzystując do tego technologię blockchain. Security Tokens są zazwyczaj oferowane wyłącznie inwestorom profesjonalnym.

W Hongkongu Security Tokens mogą być „papierami wartościowymi” w ramach rozporządzenia o papierach wartościowych i kontraktach terminowych (SFO), a zatem podlegają przepisom dotyczącym tychże papierów.

Jeśli tokeny uznawane są za “papiery wartościowe” (chyba, że ma zastosowanie odpowiednie wyłączenie), osoby lub podmioty, które chcą wprowadzać je do obrotu muszą być licencjonowane lub zarejestrowane zgodnie z SFO. Działanie bez licencji w tych obszarach uznawane jest za przestępstwo.

Pośrednicy, którzy wprowadzają na rynek i dystrybuują Security Tokens, są zobowiązani do zapewnienia zgodności ze wszystkimi istniejącymi wymogami prawnymi i regulacyjnymi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ograniczenia sprzedaży

Jeżeli pośrednik sprzedaje lub dystrybuuje tokeny zabezpieczające, musi być licencjonowany lub zarejestrowany dla działalności regulowanej typu 1 (obrót papierami wartościowymi), a Security Tokens powinny być oferowane wyłącznie profesjonalnym inwestorom.

Pośredniczenie w sprzedaży tokenów powinno być poprzedzone należytą analizą obejmującą m.in. kondycję finansową kierownictwa, zespołu programistów i emitenta, a także istnienia i praw związanych z aktywami, które wspierają tokeny. Pośrednicy powinni również przeanalizować wszystkie materiały istotne dla STO, w tym opublikowane informacje, takie jak whitepaper i wszelkie materiały marketingowe. Oprócz tego, pośrednicy powinni dopilnować, by wszystkie informacje przekazywane klientom były dokładne i nie wprowadzały w błąd.

Ostrzeżenia dla inwestorów

Inwestorów zachęca się do zwrócenia uwagi na potencjalne ryzyko związane z wirtualnymi aktywami. SFC wielokrotnie przypominał inwestorom, że wirtualne aktywa narażone są na podwyższone ryzyko niedostatecznej płynności lub zmienności, nieprzejrzystych cen, hakerów i oszustw.

Zobacz również: Potęga nicnierobienia w przypadku traderów z rynku Forex 

Zagrożenia te dotyczą również Security Tokens. Ponieważ STO to powstająca forma pozyskiwania funduszy, a rynek wciąż się rozwija, inwestorzy powinni być ostrożni przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu. Handel tymi aktywami naraża bowiem nana znaczne straty finansowe. Jeśli inwestorzy nie mogą w pełni zrozumieć ryzyka i nie są gotowi ponieść potencjalnych strat, nie powinni inwestować w STO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here