Naga Markets

Jak zbierać kryptowaluty bez wydawania pieniędzyGlobalny regulator finansowy obejmujący swoim zasięgiem wszystkie kraje G20 zamierza wydać w październiku br. propozycję przepisów dot. stablecoinów i kryptowalut. W poniedziałek oświadczył on, że podejmie znaczny wysiłek w celu międzynarodowej regulacji tej klasy aktywów.

Regulator G20 przedstawi globalne przepisy dot. kryptowalut

Rada Stabilności Finansowej sprawująca funkcję globalnego regulatora finansowego wyraziła swoje zaniepokojenie rynkiem wirtualnych walut oraz związanymi z nim niebezpieczeństwami. Z tego też względu postanowiła podjąć stanowcze kroki na drodze do objęcia tej klasy aktywów ramami prawnymi.







Według najnowszego oświadczenia, w październiku 2022 r. organ ten zamierza przedstawić swoją propozycję międzynarodowych przepisów dot. zarówno kryptowalut, jak i zdobywających coraz to większą popularność stablecoinów. 

Opracowany raport ma trafić w ręce ministra finansów G20 oraz prezesów banków centralnych. Zawarte zostaną w nim możliwe podejścia regulacyjne i nadzorcze do cyfrowych aktywów. 

Podmiot ten wyda także drugie opracowanie promujące globalną spójność w podejściach regulacyjnych dot. kryptowalut. Podkreślił przy tym, iż ,,te połączone wysiłki FSB i międzynarodowych organów ustanawiających standardy mają na celu zminimalizowanie ryzyka fragmentacji i arbitrażu regulacyjnego’’. 

Krach na rynku wzbudził obawy

Zgodnie z wydaną informacją prasową, rosnące zainteresowanie globalnego regulatora finansowego cyfrowymi aktywami wynika głównie z silnych spadków, jakich doświadczyły one w ostatnim czasie. Niektóre z czołowych wirtualnych walut straciły więcej niż 3/4 swojej wartości. 

FSB zauważył ponadto ,,rosnące powiązanie kryptowalut z tradycyjnym systemem finansowym”. Choć organ ten nie ma uprawnień legislacyjnych, chce dołożyć swoją cegiełkę w regulacji tego rynku, poprzez przedstawienie własnych rozwiązań.

Podmiot ten wykazywał mocne zaniepokojenie rynkiem kryptowalut już w lutym br. Jego uwagę przykuły szczególnie awarie niektórych stablecoinów, a także zagrożenia wynikające z szybkiego wzrostu popularności zdecentralizowanych finansów (DeFi). 

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>












Poprzedni artykułWIG20 stracił prawie 3% , mWIG40 nieco ponad 2%. GPW razi słabością
Następny artykułKurs funta umacnia się po odczycie PKB. Wielka Brytania zaskakuje wzrostem danych gospodarczych
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here