Naga MarketsFCA

FCAFCA (The Financial Conduct Authority) to organ regulacyjny sektora finansowego w Wielkiej Brytanii. FCA jest w całości niezależnym organem publicznym, finansowany przez firmy, które reguluje. Organizacja współpracuje z konsumentami, stowarzyszeniami, krajowymi organizacjami a także z wieloma innymi zainteresowanymi podmiotami.

Historia

Organizacja powstała w 2013 roku po wejściu w życie ustawy o usługach finansowych – 1. kwietnia. FCA zastąpiła  Financial Services Authority (FSA) i stworzyła nowe ramy prawne dla brytyjskiego systemu finansowego. Ustawodawca przyznał Bankowi Anglii odpowiedzialność za stabilność finansową kraju we współpracy z Prudential Regulation Authority (PRA). Ta agencja w całości należy do Banku Anglii.

FCA to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (private company limited by guarantee) dotyczy alternatywnych rodzajów podmiotów gospodarczych, która w prawie brytyjskim i irlandzkim oznacza, że firma jest finansowana przez członków, którzy działają jako poręczyciele, a nie przez kapitał akcyjny i akcjonariuszy. Ta forma korporacji jest wykorzystywana przede wszystkim przez organizacje non-profit i organizacje pozarządowe.

Lokalizacja i jurysdykcje

Główna siedziba FCA znajduje się w Londynie. Można się kontaktować przez darmowy numer w Wielkiej Brytanii oraz email lub oficjalny czat. Jurysdykcja w zasięgu Wielkiej Brytanii, gdzie reguluje prowadzenie 56 tysięcy firm z sektora finansowego. 18 tysięcy spośród nich regulowanych jest przez Prudential Regulation Authority.

Oficjalna strona znajduje się pod adresem: https://www.fca.org.uk

Brokerzy z licencją FCA:

Cele i główne zadania

Głównym celem jest zapewnienie sprawiedliwości i uczciwości na rynku a także utrzymanie odpowiedniego poziomu ochrony dla klientów. Pozostałe zadania to m. in. poprawa integralności brytyjskiego systemu finansowego oraz promowanie skutecznej konkurencji.

Organizacja jest również odpowiedzialna za regulację firm nieobjętych regulacją PRA oraz nadzór nad infrastrukturą wspierającą rynki. FCA ma również prawo do prowadzenia dochodzenia w sprawie osób fizycznych jak i podmiotów i może zakazać całkowicie nieuczciwych produktów finansowych.

Więcej informacji na temat brytyjskiego regulatora znajdziesz pod tagiem FCA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here