Naga MarketsRegulacje kryptowalut w pakiecie infrastrukturalnym USA budzą olbrzymie kontrowersjeKryptowaluty od wielu lat nie poddawane były właściwym regulacjom, jak uważają twórcy amerykańskiego pakietu infrastrukturalnego. Został on już zatwierdzony przez Kongres, ale Izba Reprezentantów nie zdołała jeszcze przegłosować go w czwartek. Zawarte są w nim nowe przepisy związane z cyfrowymi aktywami. Przedstawiciele branży kryptowalutowej twierdzą, że są one niejasne i sprawią olbrzymią ilość problemów.

Regulacje kryptowalut w pakiecie infrastrukturalnym: potencjalnie niejasne przepisy

Izba Reprezentantów już niedługo będzie głosować nad pakietem infrastrukturalnym wartym 1 mld dol., w którym przy okazji zawartych jest szereg nowych regulacji związanych z kryptowalutami. Przede wszystkim, w przypadku zatwierdzenia ustawy firmy brokerskie zarządzające cyfrowymi aktywami będą zmuszone do raportowanie wszystkich transakcji do amerykańskiego urzędu skarbowego: Internation Revenue Service (IRS).Jednak regulacje i ochrona klientów to jedno, a kwestia pieniędzy to drugie. W ramach zmian regulacyjnych IRS ma według oszacowań uzyskać nawet dodatkowe 28 mld dol. Środki te zgodnie z założeniami pakietu mają zostać przeznaczone na rozwój infrastruktury.

Środowisko kryptowalut jest zaniepokojone proponowanymi zmianami. Jedną z najważniejszych kwestii podnoszonych przez przedstawicieli branż jest definicja „brokera”. Ich zdaniem ma być ona zbyt szeroka, przez co obejmować może nawet kopaczy, obsługujących nody, stakerów, a nawet developerów.

Zobacz również: Bitcoin to nie wszystko! Poznaj Ripple (XRP).

Według proponowanej definicji, broker to: ktokolwiek odpowiedzialny za regularne zapewniania jakichkolwiek usług związanych z przesyłaniem cyfrowych aktywów na rzecz osób trzecich.

Nie jest w sposób jasny zdefiniowane jak te nowe przepisy będą zgodne z rozwojem technologii aktywów cyfrowych, co potencjalnie naraża osoby fizyczne i prawne zajmujące się obsługą zdecentralizowanych transakcji narażone na duże trudności związane z prowadzeniem działalności zgodnie z nimi. – zwróciła uwagę Lucia della Ventura, badaczka specjalizująca się w decentralizowanych finansach i sztucznej inteligencji w Trinity College Dublin.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

invest

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Eksperci z Departamentu Skarbu już w sierpniu uspakajali opinię publiczną, że developerzy czy kopacze będą wyłączeni z definicji brokerów, zatem przepisy nie będą ich dotyczyć. Jednak przedstawiciele branży kryptowalutowej i tak apelowali o zmiany w proponowanej ustawie z uwagi na niejasność konkretnych zapisów. Senat odrzucił jednak wniosek o poprawę definicji brokera.

Prawo powinno być stworzone w taki sposób, że jego zasady są jasne i nie podlegają dyskusji niż tak, że wymagana jest interpretacja innej instytucji. Nasz pogląd jest taki, że te przepisy są napisane pośpiesznie i nie są dopasowane do tego, jak wyglądają relacje pomiędzy podmiotami w otwartych sieciach blockchain. – podkreślił rzecznik Blockchain Association.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty polski kurs | biomed lublin kurs akcji | blik co to | mbank kurs | dolar australijski kurs | kurs euro notowania | 11bit notowania |

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here