Naga MarketsReguła 3 dni sugeruje dalsze spadki na amerykańskich parkietach Agencja analityczna Fundstrat Global Advisors LLCuważa, że wyprzedaż akcji na amerykańskiej giełdzie może potrwać jeszcze co najmniej kolejną sesję. Powodem ma być historyczna statystyka wskazująca na tzw. regułę trzech dni.

  • Jeszcze minimum 1 dzień spadków na giełdach w USA
  • Statystyki mówią o regule 3 dni
  • To minimalny czas aby ostrożniejsi inwestorzy sprzedali swoje akcje

Minimum 3 dni mocnych spadków aby nerwowi gracze oddali akcje

Główne indeksy za oceanem zaczęły silniej spadać w miniony czwartek i piątek. Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych mamy Dzień Pracy, w związku z czym nie odbędzie się sesja giełdowa. Takie połączenie czyli dwa dni mocnych spadków i dzień bez sesji, znany analityk Robert Sluymer uznaje za przesłankę do kontynuacji przeceny na indeksach S&P500 i Nasdaq.

Jego zdaniem, silne i nagłe korekty, a z taką mamy właśnie do czynienia, zazwyczaj trwały przynajmniej 3 dni. Jest to niezbędny czas aby akcje mogły oddać tzw. słabe ręce, czyli gracze, którzy szybciej panikują w obliczy nagłych spadków.

Nasdaq i S&P500
Spadki na S&P500 i Nasdaq z czwartku i piątku. Źródło: Bloomberg

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Wielu analityków wskazuje, że obecne spadki mają korekcyjny charakter i indeksy powinny wrócić do wzrostów. Tłumaczą to faktem, że nagłe spadki pojawiły się po bardzo silnym wzroście, lepszych wynikach wielu dużych spółek, i wysokim wolumenie opcji.

Nasdaq 50 MA
W piątek indeks Nasdaq dotarł do 50 okresowej średniej ruchomej. Źródło: Bloomberg

Ostrożniejszy w ocenie jest Jasona Goepferta, założyciel Sundial Capital Research Inc, który w piątek ostrzegał w swojej notatce, że jeżeli mamy do czynienia z okresowym szczytem notowań to w najbliższych tygodniach może nastąpić bardzo gwałtowny spadek notowań.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here