Naga MarketsOstatni rajd na notowaniach złota może nie dotrwać do końca tego roku, ostrzegają analitycy z Societe Generale. Jednocześnie prognozują kurs żółtego kruszcu na poziomie 2000 USD za uncję wraz z napływem kapitału do bezpiecznych przystani. Z kolei eksperci z Credit Suisse oczekują, że złoto w krótkim terminie będzie osiągać lepsze wyniki niż srebro.

  • Reflacja jest jedynym czynnikiem prowadzącym do utrzymania pozytywnej perspektywy dla złota na rok 2021
  • Napływy kapitału w wysokości 100 ton w tym roku wystarczą, aby podnieść cenę złota do 2000 USD za uncję
  • Ożywienie gospodarcze negatywne dla złota, ponieważ zmniejszy obawy o zawirowania na giełdzie i gołębią politykę monetarną
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Analiza cen złota: Ścieżka XAU/USD do 2000 USD traci impet – Societe Generale

Temat reflacji obejmie rynek złota, co jest jedynym czynnikiem prowadzącym nas do utrzymania pozytywnej perspektywy na rok 2021. Jednak jeśli ten czynnik straci na ważności, nasza prognoza może szybko się rozpaść – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci oczekują, że w 2021 r. przepływy będą dodatnie w handlu reflacyjnym, ale rosnące stopy oznaczają, że istnieją sprzeczne siły wpływające na cenę złota. Ważne będzie, aby ocenić, czy rynek nadal koncentruje się na realnych stopach, które powinny pozostać nieznacznie ujemne ze względu na inflację lub stopy nominalne, które powinny wzrosnąć i wydają się zwiększać koszt alternatywny posiadania złota.

Spodziewamy się, że napływy kapitału w wysokości 100 ton w tym roku wystarczą, aby podnieść cenę złota do 2000 USD za uncję – dodano.

Jeżeli pojawiłby się jeden lub kilka kryzysów związanych z długiem państwowym, analitycy dostrzegają możliwość wzrostu inwestycji w złoto, choć mogą pojawić się przeszkody, ponieważ dolar amerykański w takim scenariuszu również by się umocnił.

Nasz pozytywny scenariusz gospodarczy, który zakłada niezwykle płynne i skuteczne ożywienie światowej gospodarki, nadal byłby negatywny dla złota, ponieważ zmniejszyłby obawy o zawirowania na giełdzie i gołębią politykę monetarną – podkreślono.

Większe ryzyko pogorszenia sytuacji w przypadku poprawy scenariusza gospodarczego z wyższymi stopami, zdaniem ekspertów, zwiększyłoby odpływy z ETF o 200 ton i mogłoby wywołać przecenę o 200 USD za uncję, jeśli nie więcej.

Złoto w krótkim terminie będzie osiągać lepsze wyniki niż srebro – Credit Suisse

Srebro (XAG/USD) pozostaje w granicach zakresu konsolidacji i jest zagrożone słabością względem złota, uważa zespół analityków Credit Suisse.

invest

Srebro przedłuża swoją długą fazę konsolidacji i uważamy, że może to potrwać jeszcze przez jakiś czas. Obecny trend boczny jest postrzegany jako tymczasowa faza przed głównym trendem wzrostowym z celem na szczyt 30,10/72 USD – wskazano w raporcie.

Momentum dla stosunku złota do srebra znacznie się poprawiło, a baza wygląda na solidnie rozbudową – podsumowano.

Kurs XAUUSD do XAGUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs XAUUSD do XAGUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here