Naga Marketsdanske-bank-logoNajważniejszym wydarzeniem przyszłego tygodnia z pewnością będzie czwartkowe głosowanie w którym Brytyjczycy zdecydują o obecności Wielkiej Brytanii w strukturach unijnych. Analitycy Danske wybiegają o krok w przód i prognozują jak zareaguje rynek na wynik referendum…


W odczuciu analityków Danske, czwartkowe referendum będzie epicentrum tygodnia handlowego charakteryzującym się niezwykłą zmiennością. Brak sondaży exit-poll powoduje, że inwestorzy będą skazani na niepełne informacje zbierane z rozsianych po całej Wielkiej Brytanii punktów głosowania. To nie będzie dobry dzień na handel – prognozują analitycy Danske.

Jednak już 24 czerwca może się okazać, że na rynku pojawiły się okazje nie warte przepuszczenia. Zdaniem banku, gdyby faktycznie doszłoby do Brexitu, wtedy naprawdę warto kupować EUR/GBP. Modele Danske nie wykluczają wówczas osiągnięcia pułapu 0,9000. W przeciwnym wypadku, Bremainu szacunkowy zasięg EUR/GBP do trzech miesięcy wyniesie 0,7600.

Zdaniem analityków Danske funt ma znacznie więcej do stracenia w przypadku Brexitu niż może zyskać z pozostania Wielkiej Brytanii w UE.
Zdaniem analityków Danske funt ma znacznie więcej do stracenia w przypadku Brexitu niż może zyskać z pozostania Wielkiej Brytanii w UE.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here