Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Grupa Kapitałowa Redan jest jednym z wiodących podmiotów działających na terenie Europy Środkowo-Wschodniej na detalicznym rynku odzieżowym.

redan

Spółka zakończyła wczorajszą sesję 6% wzrostem. Była to druga w ostatnim czasie tak udana sesja, poprzednia miała miejsce również w czwartek ale tydzień temu. Po dość mocnych spadkach kurs powoli zdaje się odzyskiwać siły. Ma to miejsce na ważnym technicznie poziomie bo przy głównej linii trendu wzrostowego poprowadzonej od początku 2013 roku. Jej upadek byłby sygnałem dość dużego kalibru świadczącym o słabnięciu trendu. Aktualne odreagowanie ma jeszcze trochę miejsca aby się rozwinąć. Cena powinna dotrzeć przynajmniej do poziomu ostatniego wierzchołka czyli 2,65 zł. Jeżeli udałoby się go wybić to kolejne problemy pojawią się przy 2,88 zł, gdzie lokalny opór połączy się z linią korekty. Poprzednia analiza miała miejsce 28 sierpnia.

[pullquote]Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.[/pullquote]

Trakcja SA jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce.

trakcja

Czwarta, mocna sesja z rzędu przyniosła tym razem niemal 4% wzrosty i atak na kluczowy poziom oporu w rejonie 9,55 – 9,60 zł. Należy przyznać, że trwające od połowy września wzrosty naprawdę imponują dynamiką i dają spore nadzieje na kontynuację. Najważniejsze będzie pokonanie oporu, przed którym się znaleźliśmy. Wyjście ponad ten poziom, a jest to już druga próba jego sforsowania, otworzy drogę na ostatnie szczyty czyli przynajmniej 10,35 zł. Ostatni pozytywny scenariusz nakreśliłem 31 sierpnia.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here