Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum.

Na końcu wczorajszego wpisu pokusiłem się o prognozę dla Polnordu. Dzisiejsza sesja zakończyła się dla niego wzrostem o 1,1% co jest niestety wartością zdecydowanie za małą by mogła ona trafić do cyklu Gorących spółek dnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Proponuję za to spojrzeć na dwie inne spółki:

Pierwszą z nich jest Redan. Obszarem, w którym działa spółka jest sektor odzieżowy.

Redan - wykres dzienny
Redan – wykres dzienny

Notowania spółki znajdują się w trendzie wzrostowym. Ostatni miesiąc upłynął pod znakiem konsolidacji przy maksimach trendu oraz na poziomach zbliżonych do maksimów z przełomu kwietnia i maja. Wczorajszy wzrost o 6,46% kończy okres stagnacji i teraz z większym optymizmem można patrzeć na notowania Redanu w najbliższych dniach.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Druga spółka, której notowania wyróżniały się podczas czwartkowej sesji to PZU.

Działalności Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń nie trzeba nikomu przedstawiać.

invest
PZU - wykres dzienny
PZU – wykres dzienny

Praktycznie cały ostatni rok był dla jej akcjonariuszy złym okresem. Trend spadkowy trwa tu w najlepsze, ale czwartkowa sesja może być taką drugą już jaskółką, która zapoczątkuje wiosnę. Po udanej obronie wsparcia zlokalizowanego na poziomie wrześniowych minimów oraz odbiciu od tego poziomu spółka notuje kolejną dobrą sesję. Wzrosty sięgnęły tym razem 3,09% i miały istotny wpływ na wynik całego WIG20. Po dzisiejszej sesji kurs znalazł się na linii poprowadzonej po kolejnych wierzchołkach. Przebicie tego poziomu powinno zwiastować trwalsze odbicie na akcjach PZU. Natomiast porażka byków w tym miejscu jeszcze raz potwierdzi trend spadkowy. Taki układ zwiastuje ciekawą rozgrywkę już podczas dzisiejszej sesji.

Przed ostatnią sesją w tym tygodniu baczniej można przyjrzeć się Echo Investment. Kurs konsoliduje się w wąskiej przestrzeni przy maksimach ostatniego wyskoku i w rejonie dołka z lutego tego roku. Wyjście na wyższe poziomy otwierałoby szansę na znacznie ciekawsze ruchy.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here