Naga Markets webinar


Redan planuje emisję 13.000 dwuletnich obligacji o łącznej wartości nominalnej 13 mln zł. Otrzymał od potencjalnego inwestora pozytywną decyzję w sprawie objęcia wszystkich papierów, które spółka zamierza wyemitować – podał Redan w komunikacie.

Cena emisyjna jednej obligacji została ustalona na 990 zł.

Redan podał, że 7 mln zł zostanie przeznaczone na objęcie przez spółkę nowo wyemitowanych akcji TXM, 5 mln zł na częściową spłatę kredytu Redanu wobec HSBC Bank Polska, wynikającego z umowy o kredyt importowy i linię akredytyw, a 1 mln zł na zabezpieczenia produktów pozabilansowych, takich jak akredytywy dokumentowe lub gwarancje należytego wykonania umów najmu w ramach grupy.

Oprocentowanie obligacji będzie stałe, termin wykupu wyniesie 2 lata. Obligacje będą amortyzowane: po 200 obligacji będzie wykupywane przez Redan co miesiąc z wyjątkiem stycznia, lutego i marca 2019 r.

Redan chce przeprowadzić emisję obligacji do 17 sierpnia 2018 r.

“Uzyskanie potwierdzenia objęcia naszych obligacji jest dla nas bardzo istotne. Spinamy w ten sposób całą transakcję dokapitalizowania sieci dyskontowej TXM. Dzięki dodatkowym środkom nasza spółka zależna wzmocni kapitał obrotowy. Nastąpi wówczas zwolnienie limitów kredytu kupieckiego u kluczowych dostawców. W efekcie TXM znacznie poprawi zaopatrzenie sklepów, co z pewnością przełoży się na wzrost sprzedaży i szybką poprawę osiąganych wyników” – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Bogusz Kruszyński, prezes Redan.

NWZ TXM zdecydowało na początku lipca o emisji do 4,29 mln akcji serii G po 2 zł, do 10,5 mln obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 21 mln zł zamiennych na tyle samo akcji nowej emisji serii H oraz upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału w granicach kapitału docelowego o nie więcej niż 10 mln zł.

Spółka TXM informowała wcześniej, że planuje pozyskać środki niezbędne dla przeprowadzenia programu naprawczego.

Głównym akcjonariuszem TXM jest Redan, który ma 56,45 proc. kapitału zakładowego i 67,95 proc. głosów na WZ spółki.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: GBP/AUD, CHF/JPY, GBP/NZD
Następny artykułICO pozyskały $8,3 mld USD w II kwartale 2018
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here