Naga MarketsGrupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka opublikowała dzisiaj raport z wynikami za pierwsze półrocze. Poniżej najważniejsze szczegóły z raportu. 

Firma zanotowała w pierwszej połowie roku 7,89 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 9,5 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody operacyjne sięgnęły 278,85 mln zł w I połowie 2018 roku wobec 284,99 mln zł rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 11,12 mln zł wobec 16,24 mln zł straty rok wcześniej.

“W pierwszym półroczu 2018 r. Grupa Redan poniosła stratę na sprzedaży w wysokości -12 mln zł, co oznacza poprawę wyniku w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego o 6,1 mln zł. Jest to efektem lepszych wyników w obu segmentach – zmniejszenia straty w części dyskontowej (o 4,4 mln zł) oraz wzrostu zysku części modowej (o +1,8 mln zł)” – podano w raporcie.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I połowie 2018 roku wyniosła 1,34 mln zł wobec 0,88 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie

Po publikacji wyników spółka traci kolejne 2%. Kurs znajduje się na minimach po ostatniej fali spadków, a najbliższym ważnym oporem zdaje się być poziom 1 zł. Wydaje się, że o to może być cel kupujących w przypadku zainicjowania odbicia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here