Naga MarketsRed. nacz. PAP ostro o SimFabric: „Dzbany jesteście” i „śmietnik ze swojego ESPI”„Dzbany jesteście, zrobiliście śmietnik ze swojego ESPI i UKNF się powinien Wami zająć” – w tak ostrych słowach redaktor naczelny Polskiej Agencji Prasowej (PAP) odnosił się do wpisu na Twitterze notowanej na GPW spółki Simfabric, która „zdecydowała się na podjęcie stosownych kroków prawnych” przeciwko blogerowi komentującemu obecną sytuację fundamentalną spółki. Dodając do tego dwa dni spadków o 15% z rzędu i środowe odbicie o kolejne kilkanaście procent, cała sytuacja wywołała dyskusję w środowisku polskich inwestorów i budzi sporo emocji.

  • „Jak gamedevy puszczają oko spekule – o ESPI-Fabric i pszczołach, które nie dają miodu” – właśnie ten wpis blogera, ostatecznie ustawiony przez niego jako prywatny, wywołał reakcję SimFabric
  • Do sytuacji bezpośrednio w ostrych słowach odniósł się redaktor naczelny PAP nazywając spółkę „dzbanami”
  • Na wykresie SimFabric w ostatnich dniach obserwowana jest spora zmienność, a we wtorek notowania chwilowo spadały poniżej poziomu 30 złotych, najniżej od 2 czerwca

SimFabric vs bloger. Sprawę komentuje przedstawiciel PAP

Simfabric postanowił zareagować na wpis blogera i poinformował o potencjalnych konsekwencjach prawnych. Spółka nie przewidziała jednak, że wywoła to natychmiastową reakcję branży. Tomasz Jóźwik, redaktor naczelny Polskiej Agencji Prasowej, nie przebierając w słowach określił Simfabric “dzbanami” robiącymi “śmietnik ze swojego ESPI”. To ostatnie stwierdzenie odnosi się do faktu, że w przeciągu pięciu miesięcy swojego istnienia podmiot wypuścił aż 70 oficjalnych raportów ESPI, w momencie, gdy dla porównania CD Projekt od początku roku zaprezentował 28 takich raportów, a LiveChat 19.

InnverValue rozwiązuje współpracę z SimFabric

W związku z zamieszaniem, które pojawiło się wokół SimFabric spółka InnerValue, która odpowiada za kreowanie relacji inwestorskich polskich podmiotów giełdowych postanowiła zakończyć dotychczasową współpracę z podmiotem. Informował o tym na swoim Twitterze Kamil Gemra, partner w InnerValue:

Duża zmienność na wykresie akcji SimFabric

Notowany na małym parkiecie GPW od kwietnia bieżącego roku SimFabric jest świadkiem sporej zmienności na wykresie w przeciągu ostatnich sesji. Po dwóch dniach spadków o łącznie 30% i teście najniższych poziomów od czerwca, notowania SimFabric jednak równie dynamicznie odbijają i zyskują przed godziną 11:00 około 15%, powracając nad poziom 40 złotych za akcję. Jeżeli od strony technicznej uda się wybić minima sierpniowe, czyli poziom 48,5 zł, spółka ponownie będzie miała szansę na atakowanie historycznych maksimów.

Akcje SimFabric na NewConnect. Źródło: TopStock.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here