Naga Markets

Red Carpet Media Group zadebiutował na GPW. Wywiad z Leszkiem KułakiemW rozmowie z Izabelą Kozakiewicz-Frańczak, któa odbyła się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Leszek Kułak, Przewodniczący Rady Nadzorczej Red Carpet Media Group S.A. rozmawiali o debiucie firmy na NewConnect i planach jej dalszego rozwoju.

Rynek giełdowy jest w trudnym okresie na debiut

– Zdecydowanie, biorąc pod uwagę to, co się dzieje w gospodarce i na rynku, czas na debiut może nie jest najlepszy. Jednak z punktu widzenia naszego biznesu, czyli media, telewizja, platforma VOD, to moment jest zdecydowanie najlepszy. – zauważył Leszek Kułak, założyciel i członek rady nadzorczej Red Carpet Media Group.

– Jesteśmy w środku gigantycznej rewolucji, która na rynku medialnym odbywa się na naszych oczach. Żeby na tym rynku zaistnieć, trzeba w pewnym momencie się na nim pojawić. – dodał.

Trend na rynku medialnym jest jednak korzystny

Leszek Kułak z Red Carpet Media Group zwrócił uwagę na to, że obecnie trend rynku zmierza w kierunku platform streamingowych, które stają się powoli dominującym sposobem dystrybucji treści wideo.

– Mamy taki czas i dlatego chcieliśmy ten czas wykorzystać mając hybrydowy konglomerat połączenia telewizji i platformy VOD, który z jednej strony dociera do odbiorcy tradycyjnego, a z drugiej strony mamy nowego odbiorcę, który chce oglądać to co chce i kiedy chce (…). – podkreślił Leszek Kułak.

– Platforma VOD jest ewidentnie przyszłością. Nie zna ona granic, łatwo ją skalować i bardzo szybko można wejść na inny rynek i w ten sposób rozwijać biznes. Dlatego uważam, że był to najlepszy moment na pojawienie się (na giełdzie, przyp. red.) i ekspansję. – dodał.

Działalność Red Carpet Media Group opiera się na rozpowszechnianiu w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą “Red Carpet TV” o tematyce lifestyle i showbiznesowej. Spółka uruchomiła pod koniec I półrocza 2022 swój kluczowy projekt: platformę VOD “REDGO”.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAkcje Netflixa odbijają od dołka. Dobre wyniki implikują silne wzrosty na „pre-market”
Następny artykułMUFG wskazuje “zielone światło” do dalszego kupowania dolara amerykańskiego
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here