Naga MarketsW poniedziałek 25 stycznia 2021 roku Prosper Capital Dom Maklerski rozpoczął Publiczną Ofertę Akcji Serii B emitowanych przez Red Carpet Media Group S.A. Emitent deklaruje wypłatę dywidendy w wysokości od 20% do 30% wypracowanego zysku netto za lata obrotowe 2021-2023 i chce pozyskać około 5 mln zł na dalszy rozwój. Emisja trwa do wtorku, 9 lutego, a Marcin Wenus w studiu Comparic24.tv rozmawia z Leszkiem Kułakiem i Laurą Nowakowską reprezentującymi spółkę.

  • Celem emisji jest pozyskanie środków pieniężnych, które zostaną przeznaczone na rozwój działalności Emitenta na rynku oferowania treści VOD oraz autorskich treści video
  • m.in. zakupy filmów do VOD, uruchomienie platformy VOD, dodatkowy kanał serialowy RedTopTV, rozbudowa zasięgu technicznego.
  • Spółka chce pozyskać na rozwój ok 5 mln zł. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Red Carpet Media Group z pierwszą publiczną emisją akcji

– Oferta akcji Red Carpet Media Group to w naszym przekonaniu bardzo interesujący dla inwestorów projekt. Rosną wydatki Polaków na rozrywkę, a wg danych Digital TV Reserch przychody z seriali oraz filmów OTT dla 22 krajów Europy Wschodniej osiągną 3,58 mld USD w roku 2025, podczas gdy w roku 2019 było to 1,41 mld USD. Rosja wygeneruje 40 proc. tej kwoty, a Polska aż 27 proc. Przychody z subskrypcji SVOD dla naszego regionu mają wzrosnąć do 2025 roku do kwoty 2,05 mld USD z 766 mln w roku 2019, a Polska ma mieć w tym udział na poziomie 34 proc. – tłumaczy Laura Nowakowska, Prezes Zarządu Red Carpet Media Group.

Emitent planuje niezwłocznie po zakończeniu oferty złożyć wniosek o wprowadzenie akcji na rynek NewConnect. Główny akcjonariusz Red Carpet Technologies sp. z o.o. zobowiązał się do niezbywania akcji do dnia 11 lutego 2023 roku, jednak nie krócej niż do dnia przypadającego na 1 rok od daty pierwszego notowania akcji spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykresy bitcoin | pgnig gpw | mercator gpw | kurs funta prognozy | notowania sp500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here