Naga Markets

Red Carpet Media Group debiutuje na New ConnectAkcje Red Carpet Media Group SA, spółki do której należy telewizja Red Carpet oraz platforma streamingu filmowego RED GO, zadebiutowały dziś na rynku New Connect.

Red Carpet Media Group debiutuje na rynku NC

Red Carpet to 383. spółka notowana na NewConnect oraz 11. debiut na tym rynku w 2022 r. Do obrotu trafiło dziś 465 000 akcji. Po godzinie notowań walory są wyceniane na 75,80 zł, co oznacza 16-proc. spadek w stosunku do kursu odniesienia, wynoszącego 90 zł. Obór akcjami jest umiarkowany. Na razie właściciela zmieniło OK 1300 walorów, co przekłada się na wartość obrotu rzędu 70 tys. zł.

Red Carpet Media Group SA jest właścicielem dwóch kanałów telewizyjnych: „Red Carpet TV” oraz „Red TOP TV” o tematyce filmowo-serialowo-popkulturowej. Część treści spółka produkuje sama, a do części nabywa licencje. W Polsce w/w kanały są dostępne bezpłatnie, z kolei w USA i Kanadzie są dostępne w modelu streamingowym.

Ponadto w dniu 31 maja 2022 r. Emitent uruchomił własną platformę VOD o nazwie „RED GO”. Dziś na platformie dostępnych jest około 650 pozycji filmowo-serialowych, m.in. kultowy serial amerykański „Moda na sukces”.

Spółka jest rentowna. W 2021 r. wypracowała prawie 7 mln zł przychodów i ponad 3 mln zł zysku netto. Za pierwsze półrocze 2022 r. spółka zanotowała prawie 4 mln zł przychodów i niemal 1,5 mln zł zysku netto.

Autor poleca również: 

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs AUD/USD nadal w dół. RBA nie dał wsparcia dolarowi australijskiemu
Następny artykułKolejne oszustwo inwestycyjne „na akcje Orlenu”. Polak stracił niemal 300 tys. zł
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here