Naga MarketsReckitt Benckiser (RB.US na platformie xStation5) to właściciel popularnych marek artykułów gospodarstwa domowego (Vanish), czy też medykamentów (Nurofen). Spółka była jedną z ofiar ataków hakerskich z ubiegłego tygodnia i w związku z tym wydarzeniem wydała ona komunikat, w którym ostrzega, iż jej sprzedaż w II kwartale może spaść o 2% r/r.


Notowania koncernu od pięciu lat poruszają się w wyraźnym trendzie wzrostowym. Przy założeniu, że ta sekwencja będzie kontynuowana, to ostatnie cofnięcie może stanowić dobrą okazję do podłączenia się do kupujących. Obecny układ techniczny na wykresie koncernu wskazuje, że taki scenariusz jest całkiem prawdopodobny. Dzisiejsze notowania otworzyły się luką spadkową, aczkolwiek popytowi udało się dojść do głosu w okolicy poziomu 7.513 GBP, który wyznacza m.in. poprzednie szczyty. Niemniej obecnie wchodzenie na rynek może być ryzykowne i bezpiecznej byłoby poczekać na domknięcie luki, co ewidentnie świadczyłoby o odzyskaniu inicjatywy przez byki.

Co więcej, temu powinien towarzyszyć zwrot w układzie średnich — wcześniej ich przecięcie i ruch wznoszący było dobrym sygnałem kupna. W takim układzie celem dla strony popytowej powinno być odbicie w stronę dotychczasowych maksimów wypadających przy poziomie 8.097 GBP. Jeśli jednak to podaż będzie dalej kontrolować sytuację, nie można wykluczyć cofnięcia w okolicę średnioterminowej linii trendu (kolor granatowy) oraz długoterminowej (kolor czarny).

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Zarząd Reckitt Benckisier wcześniej prognozował, iż sprzedaż za II kwartał nie zmieni się w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku. Niemniej atak hakerski oraz nałożenie nowego podatku w Indiach prawdopodobnie doprowadzi do spadku przychodów o 2% r/r. Co więcej, może się to przełożyć na wyniki za cały rok — obecnie prognozuje się wzrost sprzedaży w tym okresie rzędu 2-3% r/r.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here