Naga MarketsReckitt Benckiser jest producentem podstawowych dóbr dla gospodarstw domowych, który działa na międzynarodowych rynkach. Spółka jest właścicielem wielu popularnych marek takich jak chociażby Calgon, Sholl, czy też Cillit Bang. Kapitalizacja rynkowa koncernu w ostatnim czasie spadła o 16% w stosunku do  tegorocznych szczytów, powracając tym samym do dołków ze stycznia i lutego. Na pogorszenie się sentymentu wokół Reckitt Benckiser miało wpływ kilka czynników, w tym kontrowersje wokół jego produktów w Korei Południowej, przejęcie producenta odżywek dla niemowląt, a także sprzedaż jednemu z konkurentów oddziału zajmującego się produkcją żywności. Niemniej spółka wciąż radzi sobie dobrze w kluczowych branżach, a ponadto lepsze perspektywy odnośnie wyników za drugie półrocze może budzić zainteresowanie inwestorów.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Notowania spółki uległy tąpnięciu w drugim i trzecim kwartale 2017 roku. Jednakże spadki zostały zahamowane w okolicy 67 GBP. Należy również zauważyć, że obecne odbicie jest wyraźne, co może wskazywać, że lokalny dołek jest już za nami. Po wybiciu zniesienia 23,6% ostatniej wielkiej fali spadkowej, można teraz spodziewać się re-testu tego poziomu, teraz służącego za wsparcie. Natomiast kolejnym celem dla kupujących może być ruch w kierunku zniesienia 38,2%. Ta bariera w sierpniu wyznaczała strefę popytową, co dodaje je większego znaczenia.

Domy maklerskie w dużej mierze są pozytywnie nastawione wobec perspektyw koncernu. 14 z 28 rekomendacji to “kupuj, 12 to “trzymaj” i tylko 2 zaleca sprzedaż walorów firmy. Ponadto średnia prognoz dla akcji Reckitt Benckiser wynosi ponad 80 GBP, co daje ponad 14-procentowy potencjał do wzrostu względem bieżącej wyceny rynkowej.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here