Prezes i naczelny dyrektor operacyjny w JPMorgan Chase stwierdził, że nieco głębsza recesja, to cena, którą będzie trzeba zapłacić w ramach wysiłków mających na celu walkę z inflacją. W jego opinii jastrzębie podejście amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) jest odpowiednie. Daniel Pinto zapytany o kryptowaluty odparł, iż są one na tym tle nieistotne.
- Prezes JPMorgan opowiedział się za jastrzębią polityką monetarną Fedu. W jego opinii głębsza recesja to cena, jaką trzeba będzie zapłacić przy walce z inflacją
- Daniel Pinto zapytany o swoje stanowisko wobec kryptowalut, odparł, że są one mało istotne, ponieważ w rzeczywistości nastąpił jedynie niewielki postęp jeżeli chodzi o ich adopcję przez inwestorów instytucjonalnych
- Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut
Recesja ceną, którą trzeba będzie zapłacić
Naczelny dyrektor operacyjny jednego z największych holdingów finansowych na świecie udzielił w ostatnim czasie wywiadu dla CNBC, w którym wypowiedział się na temat amerykańskiej gospodarki.
Mężczyzna ten wspomniał, iż w czasie jego dzieciństwa wzrost cen w Argentynie wynosił średnio ponad 300% rocznie od 1975 do 1991 r. Podkreślił, że życie w takich warunkach było bardzo stresujące. Z tego też względu pochwala on jastrzębią politykę Fedu, nawet jeśli miałaby ona grozić przez jakiś czas głębszą recesją. W jego opinii jest to cena, którą trzeba będzie zapłacić.
Zdaniem Daniela Pinto nie można pozwolić na to, aby inflacja się zakorzeniła w gospodarce. Uważa on ponadto, iż przedwczesna zmiana podejścia względem polityki monetarnej może grozić powtórzeniem błędów popełnionych z lat 70 i 80.
Kryptowaluty nie są istotne na obecnym etapie
Zapytany o wirtualne waluty prezes JPMorgan odparł, iż w ostatnim czasie nastąpił niewielki postęp, jeżeli chodzi o ich instytucjonalne przyjęcie. W jego opinii ,,kryptowaluty stały się małą klasą aktywów, która jest nieistotna’’ w szerszym środowisku. Uważa on jednak, że głębsza adopcja wirtualnych walut może nadejść z czasem, jednak nie w ich obecnej formie.
Wcześniej dyrektor generalny JPMorgan Chase – Jamie Dimon wyraził swoje poparcie dla technologii blockchain i zdecentralizowanych finansów (DeFi). Zupełnie inne stanowisko ma on jednak do kryptowalut. W jego opinii Bitcoin i tym podobne wirtualne waluty to zdecentralizowane piramidy finansowe.
JPMorgan sam poczynił pewne kroki w stronę Web3. Na początku br. stał się on pierwszym dużym bankiem, który otworzył swoją wirtualną placówkę w metaverse projektu Decentraland.
Autor poleca również:
- Dyrektor finansowy popularnej giełdy NFT odchodzi po 10 miesiącach pracy
- Bitcoin i Ethereum przewyższą większość głównych aktywów, uważają eksperci Bloomberga
- BNB Smart Chain (BSC) powraca do trybu online po ataku hakerskim