Naga Markets

JPMorgan cc, Morgan cc, JP morganPrezes i naczelny dyrektor operacyjny w JPMorgan Chase stwierdził, że nieco głębsza recesja, to cena, którą będzie trzeba zapłacić w ramach wysiłków mających na celu walkę z inflacją. W jego opinii jastrzębie podejście amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) jest odpowiednie. Daniel Pinto zapytany o kryptowaluty odparł, iż są one na tym tle nieistotne. 

  • Prezes JPMorgan opowiedział się za jastrzębią polityką monetarną Fedu. W jego opinii głębsza recesja to cena, jaką trzeba będzie zapłacić przy walce z inflacją
  • Daniel Pinto zapytany o swoje stanowisko wobec kryptowalut, odparł, że są one mało istotne, ponieważ w rzeczywistości nastąpił jedynie niewielki postęp jeżeli chodzi o ich adopcję przez inwestorów instytucjonalnych
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Recesja ceną, którą trzeba będzie zapłacić

Naczelny dyrektor operacyjny jednego z największych holdingów finansowych na świecie udzielił w ostatnim czasie wywiadu dla CNBC, w którym wypowiedział się na temat amerykańskiej gospodarki. Mężczyzna ten wspomniał, iż w czasie jego dzieciństwa wzrost cen w Argentynie wynosił średnio ponad 300% rocznie od 1975 do 1991 r. Podkreślił, że życie w takich warunkach było bardzo stresujące. Z tego też względu pochwala on jastrzębią politykę Fedu, nawet jeśli miałaby ona grozić przez jakiś czas głębszą recesją. W jego opinii jest to cena, którą trzeba będzie zapłacić. 

Zdaniem Daniela Pinto nie można pozwolić na to, aby inflacja się zakorzeniła w gospodarce. Uważa on ponadto, iż przedwczesna zmiana podejścia względem polityki monetarnej może grozić powtórzeniem błędów popełnionych z lat 70 i 80. 

Kryptowaluty nie są istotne na obecnym etapie

Zapytany o wirtualne waluty prezes JPMorgan odparł, iż w ostatnim czasie nastąpił niewielki postęp, jeżeli chodzi o ich instytucjonalne przyjęcie. W jego opinii ,,kryptowaluty stały się małą klasą aktywów, która jest nieistotna’’ w szerszym środowisku. Uważa on jednak, że głębsza adopcja wirtualnych walut może nadejść z czasem, jednak nie w ich obecnej formie. 

Wcześniej dyrektor generalny JPMorgan Chase – Jamie Dimon wyraził swoje poparcie dla technologii blockchain i zdecentralizowanych finansów (DeFi). Zupełnie inne stanowisko ma on jednak do kryptowalut. W jego opinii Bitcoin i tym podobne wirtualne waluty to zdecentralizowane piramidy finansowe. 

JPMorgan sam poczynił pewne kroki w stronę Web3. Na początku br. stał się on pierwszym dużym bankiem, który otworzył swoją wirtualną placówkę w metaverse projektu Decentraland

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułKurs dolara: Czy będzie kosztować 6 zł? To możliwe, sugeruje Trader21
Następny artykułSłaby kurs funta zwiększa atrakcyjność Bitcoina jako zabezpieczenia w UK
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here