Naga Marketsfinancial-crisis, kryzys, recesjaNa łamach programu „Gość Dnia” w Comparic24.TV Krzysztof Kamiński rozmawiał ze znanym w polskiej branży inwestycyjnej Traderem21. Zahaczono m.in. o rolę banków centralnych w globalnej gospodarce oraz zwrócono uwagę na niezawodny wskaźnik zwiastujący recesję. W programie powiedziano także w jaki sposób należy się przygotować do recesji, co obecnie stanowi największe zagrożenie dla stabilności świata finansowego, co zmieniło się od ostatniego kryzysu czy też jak na tle krajów zachodnich wypada polska gospodarka. No i przede wszystkim – co jest przyczyną słabej kondycji polskiej giełdy? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


Odwrócona krzywda dochodowości zwiastuje recesję

Generalnie recesja nie koniecznie nadciąga. Recesja już jest w niektórych gospodarkach. Przykładowo, w Japonii mamy bardzo silne spowolnienie gospodarcze zahaczające o recesję, w Europie wiele dużych krajów już weszło w recesję. Niemcy na przykład bardzo potężnie oberwały czyli mówiąc wprost: ich gospodarka się kurczy. A w przypadku Niemiec różnica w rozwoju czy tam kurczeniu się gospodarki jest o tyle duża, że Niemcy są potężnym eksportem i jednym z większych na świecie producentów samochodów a to właśnie biznes motoryzacyjny cierpi jako pierwszy – oznajmił gość programu.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTylko Bitcoin i Ethereum są “nieskazitelne” – uważa Joseph Lubin
Następny artykułJak inwestor indywidualny może przygotować się do recesji?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here