Naga Marketswall street– Od 10 lat ryzyko kryzysu nie było tak wysokie – mówi główny analityk TMS Brokers Konrad Białas. Wojny handlowe, zwrot polityki monetarnej i nadciągająca z coraz większą mocą recesja – inwestorzy nie mają chwili wytchnienia. Przynosi im jednak szeroki wachlarz okazji inwestycyjnych.

Trudno ostatnio o jednoznacznie pozytywne sygnały płynące z globalnej gospodarki, zwłaszcza że w tle wojen handlowych toczy się zaciekły bój o dominację na świecie. – Od 10 lat ryzyko kryzysu nie było tak wysokie. Globalny handel spowalnia, USA i Chiny wciąż nieskutecznie próbują załagodzić konflikt, a rynki finansowe pozostają w niepewności – mówi główny analityk TMS Brokers i autor raportu „Wojny handlowe – w co inwestować?” Konrad Białas dodaje, że w sytuacji wyhamowania gospodarki warunki przemawiają za utrzymywaniem defensywnej postawy i wybieraniem bezpiecznych aktywów. Mimo to rynki częściej w ostatnich miesiącach żyją wątłą nadzieją, że porozumienie handlowe jest możliwe.

POBIERZ RAPORT ZA DARMO

Pesymistyczny zwrot rynków finansowych i dowody globalnego spowolnienia będą ciążyć na decyzjach inwestycyjnych przedsiębiorstw, co dla przeciętnego Kowalskiego może być odczuwalne poprzez ograniczenie dostępu do nowych miejsc pracy. W konsekwencji uderzy to w jego zarobki oraz w skłonność do konsumpcji.

Na co warto zwrócić uwagę?

W co więc warto inwestować w nadchodzącym kwartale? Inwestorzy ponownie muszą zmierzyć się z tematem wojen handlowych na linii USA–Chiny, coraz bardziej widocznym widmem globalnej recesji oraz zwrotowi ku ekspansywnej polityce monetarnej. W tym starciu z pomocą spieszy wielokrotnie nagradzany analityk i odpowiada na pytania: W jakie waluty inwestować, kiedy na rynku jest wysoka awersja do ryzyka? Które surowce są bezpieczną przystanią dla inwestorów? – Chociaż po sierpniowej eskalacji napięć wiele z surowców jest mocno przeceniona, to niepewne perspektywy globalnego popytu wciąż hamują zapał inwestorów do kupna – przyznaje Białas i dodaje, że w takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na metale szlachetne, które w dobie łagodzenia globalnej polityki monetarnej stają się alternatywą dla drogich już obligacji skarbowych.

Załamanie sentymentu

Według danych Bloomberga dotyczących kluczowych giełd na świecie tylko indeks S&P500 realizuje dodatnią stopę zwrotu od momentu eskalacji sporu handlowego USA, więc główny ekonomista TMS Brokers prześwietla amerykański rynek giełdowy i wydaje rekomendację dotyczącą najpopularniejszego indeksu S&P500.

– Po koniec września US500 przełamał linię przyspieszonego trendu wzrostowego, a potem linię szyi podwójnego szczytu po wierzchołkach z 13 i 19 września. W szerszym ujęciu mamy dodatkowy podwójny szczyt w połączeniu z lipcowym maksimum – wyjaśnia Białas.

Od momentu eskalacji sporu handlowego USA-Chiny na początku maja 2019 r. tylko S&P500 realizuje dodatnią stopę zwrotu. Rynek amerykański pozostaje najbardziej podatny na załamanie sentymentu. (Źródło: Bloomberg, TMS Brokers)
Od momentu eskalacji sporu handlowego USA-Chiny na początku maja 2019 r. tylko S&P500 realizuje dodatnią stopę zwrotu. Rynek amerykański pozostaje najbardziej podatny na załamanie sentymentu. (Źródło: Bloomberg, TMS Brokers)

We wrześniowej edycji miesięcznego raportu walutowego Białas opisuje też, co dzieje się obecnie na rynku złota oraz prognozuje, w którym kierunku będzie podążać cena królewskiego metalu w IV kwartale 2019 roku.

Okazje inwestycyjne na koniec roku 2019

Raport jest częścią cyklu „Okazje inwestycyjne”, który eksperci TMS przygotowują w oparciu o wieloletnie doświadczenie na rynku, śledząc i komentując aktualne trendy m.in. w serwisie TMS NonStop. W najnowszej edycji publikacji, która podsumowuje miniony kwartał i wskazuje na jakie aktywa warto zwrócić uwagę do końca roku 2019, Białas opisuje też, co dzieje się obecnie na rynku złota oraz prognozuje co będzie dalej z parami walutowymi opartymi na tzw. „bezpiecznych przystaniach”.  Chcesz dowiedzieć się więcej, pobierz specjalny raport.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here