Naga Markets„Chcemy inwestować w edukację, a nie spekulację” – informuje nas już we wstępnie (zatytułowanym pieszczotliwie „Nasz Genesis Block”) Jacek Kubiak, redaktor naczelny I Love Crypto. Czy tak jednak jest? Jak prezentuje się pierwszy numer nowego polskiego magazynu o kryptowalutach oraz technologii Blockchain?


Jak każdy szanujący się magazyn I Love Crypto na starcie podsumowuje dla nas najważniejsze newsy z ostatniego kwartału. W dobie Internetu tego typu rubryki teoretycznie mogłyby odchodzić już do lamusa (tym bardziej, że część informacji mogła się już zdezaktualizować). Z drugiej strony miło, że redakcja podtrzymuje takie tradycje prasy drukowanej. Po latach dla stałych czytelników może być to świetne źródło informacji o przeszłości i kronika budowania rynku walut cyfrowych.

Ciekawym dodatkiem do tej rubryki jest część „Znani o kryptowalutach i blockchainie”, w której można przeczytać cytaty znanych person biznesu na temat Bitcoina i jego pochodnych. Od razu dodam, że znalazło się tu parę zaskakujących wypowiedzi.

Czym, cholera, jest ten cały blockchain?

Jeśli pytanie z nagłówka spędza Ci sen z powiek, I Love Crypto pędzi z pomocą. A konkretnie robi to Mohit Mamoria, CEO z Authorito Capital, który w prostych słowach opisuje schemat działania blockchaina i barwnie porównuje go do obecnego systemu bankowego. Dla początkujących – świetne wejście w temat, dla zaawansowanych – inspiracja, jak tłumaczyć nowicjuszom zawiłe elementy technologii.

Którą giełdę wybrać?

Wiemy już, co to Blockchain. Teraz wypadałoby kupić pierwsze kryptowaluty. Jaką giełdę wybrać? Na to nurtujące nas pytanie odpowiada Antoni Giżewski („z zamiłowania trader”) zestawiając w swoim artykule kilka czołowych platform. Wśród giełd mnie osobiście brakuje większej liczby polskich firm np. Bitmarket, Bitmarket24 czy Bitelon. To jednak jedyny zarzut, jaki mogę mieć. Dopełnieniem tekstu jest mini-poradnik „Jak odnaleźć się na giełdzie kryptowalutowej” pióra Gabrieli Bystrowskiej z BitBay.

Wcześniej warto też przeczytać artykuł youtubera Pawła Wąsowskiego, który doradza, jak sprawdzać kryptowaluty przed zainwestowaniem w nie środków. Sprawę zakupu puentuje nam w tym wypadku Jacek Kubiak, redaktor naczelny I Love Crypto, który opisuje najważniejsze portfele walut cyfrowych.

Przyszłość to Blockchain?

Dalsza część 1. numeru I Love Crypto to artykuły dla może trochę bardziej zaawansowanych inwestorów i osób zainteresowanych rynkiem. O przyszłym zastosowaniu Blockchaina pisze Dawid Ratajczyk (student UAM). Nie ma tu może zaskoczeń, ale temat jest opisany dość lekko i na pewno będzie dobrym przyczółkiem do dalszej jego eksploracji. Podobnie jak z kwestią kryptomarketingu, którą przybliża Bartosz Bilicki.

Przydatny na pewno będzie tekst dot. podatków, który przygotowała Zuzanna Umińska. Choć w tej kwestii nadal więcej można postawić pytań, a nie odpowiedzi…

Czas na gwiazdy

Na pewno najciekawszymi elementami 1. numeru są wywiady z byłą Minister Cyfryzacji, Anną Streżyńską oraz Andreasem Antonopoulosem. Nie będę zdradzał szczegółów, ale warto sięgnąć po I Love Crypto choćby dla tych dwóch tekstów.

Tak samo sprawa ma się z „Dlaczego nikt nie zauważył najbardziej niesamowitej cechy kryptowalut”, o czym pisze felietonista Daniel Jeffries.

Dopełnieniem całości są nie mniej ciekawe materiały o ICO, przyszłości Bitcoina i jego technologii czy tokenach personalnych, o czym pisze oczywiście Szczepan Bentyn.

To dopiero prolog

Widać też, że pierwszy numer jest trochę wstępem do dłuższej opowieści o walutach cyfrowych, jaką chcą nam zaoferować twórcy magazynu. Pod koniec zostajemy bowiem uzbrojeni w dodatkową wiedzę nt. DApp czy artefakt w postaci słowniczka pojęć. Dla zwolenników misji pobocznych redakcja poleca zaś kilka nowych książek z tego rynku.

Jeśli więc propozycja podróży po krypto-świecie z ekipą I Love Crypto wydaje się wam interesująca, nie ma na co czekać! Tym bardziej, że debiutancki numer jest już w sprzedaży. W drugim zaś czeka na Was ponoć wszechświat Ethereum i sam Vitalik Buterin.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zdjęcie: kryptofama.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here