Naga MarketsAnaliza price action: odwroty autorstwa Ala Brooksa to szczegółowy przewodnik skupiający się na tym, jak umiejętnie handlować z wykorzystaniem rynkowych odwrotów w celu czerpania zysków. Publikacja ta przedstawia różne typy punktów zwrotnych mających miejsce na współczesnych rynkach, a także omawia ich charakterystykę umożliwiającą skuteczną identyfikację.

Czytanie wykresów cenowych dla profesjonalnych traderów 

Książka „Analiza Price Action: Odwroty” skupia się na tym, w jaki sposób należy wykorzystywać analizę price action w celu czerpania zysków z rynkowych odwrotów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z racji tego, że analiza price action działa we wszystkich ramach czasowych, omówione zostały techniki jej wykorzystania na wykresach jednosesyjnych, dziennych, tygodniowych oraz miesięcznych. Oprócz tego Brooks podpowiada również, jak:

 • radzić sobie z dużą zmiennością oraz gwałtownymi zwrotami;
 • znaleźć właściwe sposoby wykorzystania opcji w tradingu;
 • panować nad emocjami związanymi z inwestowaniem.

Al Brooks pracując nad tą książką skupiał się przede wszystkim na pokazaniu swojego sposobu zarabiania na rynku, który polega na dokładnej selekcji i wyborze transakcji oferujących tylko najlepszy stosunek zysku do ryzyka.

Doskonale zdawał on bowiem sobie sprawę, że wiele osób ogląda wykresy cenowe jedynie pobieżnie, szukając wyłącznie konkretnych układów lub sytuacji rynkowych. Tymczasem każdy wykres zawiera ogromną ilość informacji, którą można efektywnie wykorzystać do przeprowadzenia zyskownych transakcji. Są one czytelne jednak tylko wtedy, gdy trader nauczy się dokładnie analizować świece i zrozumie, co każda z nich oznacza w aspekcie aktywności instytucji finansowych.

Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest wypracowanie skutecznego systemu i następnie jego konsekwentne realizowanie. Al Brooks tego dokonał i podzielił się swoją wiedzą, dzięki czemu książka ta bez wątpienia będzie cennym źródłem wiedzy dla wszystkich miłośników analizy technicznej.

Struktura książki

Pierwsza część książki wyjaśnia w jaki sposób powinniśmy rozumieć odwroty. Możemy się tam zapoznać z przykładami jak handlować podczas odwrotów oraz z cechami charakterystycznymi silnych odwrotów.

invest

Jednocześnie poruszone są wątki dotyczące wsparć, oporów i innych elementów, które mogą towarzyszyć ruchowi odwrotnemu. Wniosek jednak jest jeden – musimy być otwarci na wiedzę, ciągle się uczyć i dogłębnie poznawać rynek, na którym handlujemy. Al Brooks oferuje nam tylko wskazówki w którym miejscu możemy mieć do czynienia z silnym odwrotem.

Poza omawianiem charakterystycznych cech silnych odwrotów, Al Brooks skupia się także na głównych odwrotach trendu czy nawet kulminacyjnych, które powodują że wielu inwestorów popada w paraliż decyzyjny.

Kolejna część książki porusza temat daytradingu. Autor rozbija ten rozdział na kilka wątków. Zaczyna od wskazania kluczowych momentów sesji. W tej części omówiony jest także scalping ekstremalny, który jest zagadnieniem przyciągającym uwagę wielu daytraderów.

W części trzeciej książki, omówiona została natomiast charakterystyka sesyjnego otwarcia. Na koniec książki Al Brooks zbiera wszystko razem i dokonuje podsumowania powyższych informacji.

Jeśli chce się osiągnąć korzyści, które oferują współczesne rynki, informacje przedstawione w książce “Analiza Price Action: Odwroty” z pewnością będę pomocne. Zawiera ona naprawdę konkretną, merytoryczną wiedzę, co sprawia, iż z czystym sumieniem jest ona godna polecenia.

Książka do nabycia wyłącznie w księgarni maklerska.pl w cenie 139 zł:

Nie zwlekaj, zamów książkę już teraz!

Bezpłatny fragment książki przeczytać można natomiast tutaj.

Wygraj jeden z trzech egzemplarzy

Dzięki uprzejmości wydawnictwa maklerska mamy dla Was do rozdania aż trzy egzemplarze książki Analiza price action: odwroty autorstwa Ala Brooksa. Jedyne co musisz zrobić, aby wziąć udział w konkursie i zawalczyć o tę nagrodę, to napisać w komentarzu (pod tym artykułem), z jakich narzędzi analizy technicznej korzystasz na codzień w swoim tradingu. Spośród wszystkich odpowiedzi wylosujemy trzy osoby, które otrzymają po jednym egzemplarzu. Na Wasze odpowiedzi czekamy do niedzieli 16 maja 2021 roku.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn | co to jest blik? | blik — co to jest | biomedlub | usdpln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKino Polska TV miało 6,36 mln zł zysku netto, 25,65 mln zł EBITDA w I kw. 2021
Następny artykuł11 bit studios miało 3,56 mln zł zysku netto, 6,38 mln zł EBITDA w I kw 2021
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

18 KOMENTARZE

 1. Opieram swoją strategię na Price Action. Czyli trend, rysuję linie trendu wsparcia, oporów, EMA 10 i 20 i szukam konfluencji. Wspomagam się przy tym zniesieniami Fibonacciego i oczywiście formacji świecowych – Pin bara, Outside bara fałszywego wybicia i gwiazdy porannej lub gwiazdy wieczornej.

 2. Dwadzieścia parè lat od mgr z ekonomii, tyleż samo w biznesie a w dziedzinie tradingu zieleń absolutna! Ksiàżka ta to obowiàzek dla mnie na dziś!

 3. aktualnie nie korzystam z analizy technicznej, bardziej na wyczucie obserwuję jak zachowuje się kurs. Przydałoby się to zmienić 🙂

 4. W tradingu stawiam na minimalizm. Korzystam głównie z poziomów wsparć i oporów (do wyznaczania potencjalnych miejsc wejścia/wyjścia, TP i SLa) oraz średnich kroczących do oceny siły trendu. Sam trend staram się wyznaczać po dołkach i szczytach. Zniesienia Fibo, linie trendu, kanały lub flagi zdarza mi się wyrysować na wykresie ale tylko na chwilę, jako element pomocniczy potwierdzający to, co mówi mi sam wykres. Zwracam również uwagę na wielkość świec i długość cieni. Wszelkie “stochy”, MACD, Bollingery itp. omijam szerokim łukiem, bo w mojej ocenie dają informację ze zbyt dużym opóźnieniem. Krótko mówiąc – przede wszystkim cena (sam prawie “goły” wykres). Im mniej kresek, gwiazdek i innych kolorowych dodatków tym lepiej.

 5. Staram się patrzeć na czysty wykres ceny. Gdy jest w trendzie gram na szczyty i dołki, a w konsolidacji gram od bandy do bandy. Wszystko bez zbędnych oscylatorów, kresek czy innych wspomagaczy.

 6. Kluczowym narzędziem jest oczywiście ichimoku. Wielointerwałowe.
  Aby zyskać na precyzji pomocne są MACD i Stochastic.
  Całość dopełniają zasady Price Action w poziomie i w skosie: linie trendu.

 7. U mnie różnie to bywało na przestrzeni lat. Czasami wykresy były jak choinka w Boże Narodzenie. Dużo średnich, linii oporu i wsparci, wskaźniki ze spreadem itp. Obecnie na wyższym interwale H4 D1 i W1 używam wskaźnika ichimoku. Na wszystkich interwałach od h1 rysuję linie wsparcia i oporu korzystając z innych kolorów i grubości linii, aby wiedzieć na jakim interwale dociera cena do danej linii. Poza tym na H1 H4 i D1 stosuję overbalance i do wyznaczana korekt korzystam z kwadratów. Wszystkie wykresy analizuje na świecach japońskich.

 8. Ja korzystam z własnego automatu napisanego przy użyciu xAPI, która działa w oparciu o mocno podrasowany algorytm Ichimoku Kinko Hyo 😉 Zbudowałem go tworząc backtesting w oparciu o wszystkie historyczne dane z XTB dla każdego interwału i dla każdej pozycji FX, CMD, IND i Crypto. Pozdrawiam z Marbelli w Hiszpanii 🙂

 9. Jako totalny amator, który dopiero zapoznaje się z tematem giełdy i rynku Forex (trwa to kilka miesięcy), zacząłem korzystać z:
  – linii trendu
  – punktów wsparcia o oporu
  – jeśli broker pozwoli informacji dot. wolumenu.
  Ale szczególnie polecam najpierw się dokształcić i przy okazji inwestować. Zamówiłem ostatnio kilka pozycji książek i każda mi pokazuje, jak dużo błędów robiłem i ile jeszcze przede mną.
  Mam nadzieję wygrać, ale jeśli nie, to i tak książka czeka w koszyku z wieloma innymi. W tym miesiącu niestety skończyły się oszczędności na 8 innych 🙂

 10. wsparcia/opory i ich testy, volumen, pinbary , sma165 i 200, trendowo – sma 10., pivoty i kobiecą intuicję 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here