Naga MarketsRealizacja zysków na Tower Investments. Kurs spada o ponad 12%Notowania budowlanej spółki Tower Investments zwyżkowały w ostatnich dniach wraz z zwiększającymi się obrotami. Powodem było wyceniania niezłego raportu za I kwartał bieżącego roku. Po kilku dniach wzrostów, dzisiaj po publikacji raportu, dochodzi do realizacji zysków. Kurs spada o ponad 10%.

Zwyżka pod raport za I kwartał

Opublikowane wyniki mogą nieść za sobą małe światełko w tunelu, po słabym ubiegłym roku. Tylko w 2020 roku spółka zanotowała ponad 7,3 mln zł straty netto. Wyniki za pierwszy kwartał jednak pozytywnie zaskoczyły, generalnie był to jeden z lepszych pierwszych kwartałów ostatnich lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponad 16,8 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, stanowi ponad 18-krotny wzrost wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. W raportowanym okresie zysk z działalności operacyjnej wyniósł 1,4 mln zł. Do końca 2022 roku Tower Investments planuje realizację co najmniej 30 projektów inwestycyjnych obejmujących markety spożywcze, obiekty usługowe, parki handlowe i projekty mieszkaniowe.

Spółce można zaliczyć na plus próbę dywersyfikacji działalności. Na jej wymierne efekty trzeba będzie jednak poczekać. Kwestia produkcji wyrobów cukierniczych pod marką Gessler, zapewnia już na starcie rozpoznawalność marki. Drugi nowy biznes to delikatesy internetowe Deli2.pl. Takie posunięcie dobrze świadczy o spółce, gdyż na rynku spożywczych towarów z górnej półki panuje pewna luka. Warto przypomnieć, że z rynku zniknęły sieci Alma, Bomi czy nawet Piotr i Paweł. Podobny biznes za pośrednictwem internetu może się jednak udać.

Ciekawa długoterminowa technika

Na razie na wykresie tygodniowym, widać że realizacja zysków z odbicia pojawia się w ciekawym technicznie miejscu. Od niemal 3 lat kurs porusza się w trendzie spadkowym, respektując krawędzie kanału. Szansa na kontynuację obecnej zwyżki wynika z rosnących obrotów, przy których budowane było całe wzrostowe podejście. To daje nadzieję, że za jakiś czas popyt może spróbować powalczyć o wybicie z kanału.

tower


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania santander | brokerzy forex polska | cena złotego | ropa prognozy | akcje kruk | akcje amrest | merkator akcje |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here