Usypana górka cukruRynek surowca egzotycznego – jakim jest cukier okazał się stopniowo spełniać założenie z ostatniej analizy. Walor charakteryzujący się długimi trendami wygenerował kolejny sygnał możliwości dołączenia do wzrostów – finalnie docierając do zakładanych poziomów cenowych dla pozycji długich. Co dalej z wykresem? 

Finax

Niedawno nawiązywaliśmy do wykresu cukru, na którym określiliśmy poziom docelowy 13,50 / 13,70 dla dalszej możliwości wzrostów. Dziś dotarliśmy do zakładanego targetu w pełni, wkraczając jednocześnie w istotną strefę oporową dla wykresu. Nowymi celami dla surowca stają się poziomy 14,00 oraz 14,70 – jednak wcześniej oczekuje się choć niewielkiej korekty waloru.

Cukier z nowymi poziomami

Przełamanie ostatniego oporu na poziomie 12,85 / 12,95 skutkowało wyjściem wykresu i realizacją scenariusza kontynuacji wzrostów. Podejście o kolejne 6 procent na walorze było oczekiwane a zrealizowane poziomy skłaniają do ponownego ustalenia – tym razem kolejnych scenariuszy surowca.

Wzrosty na wykresie cukru nie wyglądają, jakby miały być wykorzystane w pełni, dlatego dalsze podążanie na północ jest w dalszym ciągu bardzo prawdopodobne. Tym bardziej, jeśli wykres przełamie poziom 13,70 zamykając dzienną świecę powyżej tej strefy. Zanim jednak doszłoby do takiego podejścia – oczekiwana byłaby korekta do poziomów 13,40 – 13,30, gdzie ponownie można by próbować dołączyć do swing-long na przełamanie najbliższej strefy oporowej oraz dotarcia do nowych celów: 14,00 oraz 14,70.

wykres Cukier D1 17.10.2018
Cukier D1 17.10.2018

Dopiero przełamanie poziomów ostatniego wsparcia – czyli poziomów 12,85 stanowiłoby negację dalszych wzrostów i sugerowałoby zejście w okolice kolejnych wsparć cenowych. Najbliższym kolejnym byłaby cena 12,21, jednak obserwując walor z perspektywy D1 – nie wygląda, aby obecny stan wzrostów mógł być tak szybko oddalony.

Podejście ceny do nowych targetów dla kontynuacji wzrostów z wspomnianej strefy 13,40 – 13,30 stanowiłoby potencjał kolejnych 10 procent wzrostów na surowcu, co w odniesieniu do podejścia średnioterminowego byłoby idealnym scenariuszem zakładając niewielki stop loss dla pozycji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here