Naga MarketsKurs dolara zrealizował cel spadkowy. Co dalej z parą USDCHF? W ostatniej analizie pary walutowej USDCHF zwracałem uwagę na 200-dniową średnią działającą jako dynamiczny opór. Kurs dolara do franka odbił od tej średniej dając szansę na kontynuację spadków. Do osiągnięcia około 200-pipsowego celu sprzedający musieli pokonać lokalne wsparcie. Scenariusz ten faktycznie się zrealizował, ponieważ w piątek cena przetestowała kluczowy poziom 0,96 CHF.

  • Para walutowa USDCHF osunęła się zgodnie z założeniami
  • Kurs dolara do franka dotarł do wsparcia przy 0,96
  • Przełamanie wsparcia może dać szansę na kolejne 100-pispów spadku

Kurs dolara do franka dotarł do kluczowego wsparcia

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania dolara do franka przebyły od szczytu do dołka minionego tygodnia ponad 200-pipsów. Silne spadki pojawiły się po wybiciu lokalnego wsparcia przy 0,9712, o którym pisałem w środowej analizie.

Kurs pary walutowej USDCHF docierając do strefy przy 0,96 osiągnął swój pierwszy cel. Teraz będę obserwował, jak akcja cenowa rozegra się na tym wsparciu.

Na razie kontrolę mają sprzedający, na co wskazują zdecydowane niedźwiedzie świece z drugiej połowy minionego tygodnia. W przypadku sygnału wskazującego na powrót byków cena może ponownie kierować się do poziomu 0,97910, natomiast strefa oporu rozpoczyna się już w okolicach 0,9750.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Wykres dzienny pary walutowej USDCHF - 3 maja 2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej USDCHF – 3 maja 2020 r.

Jeśli jednak cena ma się dalej osuwać, niezbędne jest przełamanie strefy przy 0,96. Realizacja tego scenariusza dawałaby szansę na 100-pipsowy ruch spadkowy w kierunku 0,95.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here