Naga MarketsREAKTO startuje z kampanią crowdfundingu udziałowego!Rozpoczęły się zapisy w ramach kampanii crowdfundingu udziałowego REAKTO – spółki tworzącej rozwiązanie wykorzystujące sieć stacji dokujących i dronów.  Celem kampanii jest pozyskanie do 3 mln zł. Spółka chce przeznaczyć te środki na kontynuację prac badawczo-rozwojowych nad infrastrukturą dedykowaną bezzałogowym statkom powietrznym oraz na uruchomienie własnego centrum operacyjnego. Firma obecnie rozwija autorską technologię półautonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów. REAKTO planuje debiut na NewConnect w ciągu najbliższych dwóch lat.

REAKTO planuje pozyskać do 3 mln zł

REAKTO to firma, która zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dla agencji ochrony oraz ich klientów. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów. Aktualnie REAKTO planuje pozyskać finansowanie na kontynuację prac badawczo-rozwojowych nad infrastrukturą dla bezzałogowych statków powietrznych oraz na uruchomienie własnego centrum operacyjnego i rozpoczęcie pilotażu usługi w 2022 roku.Do tej pory rozwijaliśmy się organicznie, inwestując w rozwój firmy głównie prywatne środki. Od kilku miesięcy nasz biznes nabiera tempa. To odpowiedni moment na przyspieszenie rozwoju, a także budowę pierwszej instalacji, zgodnie z opracowywaną przez nas technologią i komercyjne wdrożenie. Potrzebujemy do tego kapitału od inwestorów, dlatego też zdecydowaliśmy się na pozyskanie finansowania w formule crowdfundingu udziałowego, w ramach którego chcemy pozyskać do 3 mln zł – mówi Wojciech Stawiarski, założyciel i CEO REAKTO.

Spółkę od początku rozwija Wojciech Stawiarski, prezes zarządu i większościowy udziałowiec, doświadczony projektant w branży IT. W zespole REAKTO znajdują się również Szymon Lekstan, CFO z doświadczeniem w sektorze ubezpieczeniowym oraz handlu, Bartosz Kosiński, CINO, posiadający doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków publicznych oraz konstruktor dronów, specjalista z zakresu inżynierii pojazdów oraz technologii produkcji, Dawid Zielonka. Obecnie zespół REAKTO liczy 15 osób.

Zgodnie z harmonogramem kampanii crowdfundingu udziałowego, zapisy przyjmowane są od 30 września do 21 października 2021 r. Szczegóły kampanii znajdują się na stronie internetowej SmartFunds (REAKTO Crowdfunding udziałowy)

Bezzałogowe statki powietrzne to bardzo szybko rozwijający się sektor lotnictwa o dużym potencjale wzrostowym w Unii Europejskiej. Tym samym UE przyjęła rozporządzenie, będące odpowiedzią na ten dynamiczny rozwój. Przepisy te zaczęły obowiązywać w Polsce od 2021 roku i pozwalają odpowiednio przygotowanym firmom przejść procedury certyfikacyjne, umożliwiające wykorzystanie dronów do takich zadań jak dostarczanie paczek, patrolowanie, dozór obiektów, czy liczne analizy i badania.

– Na nowych przepisach najbardziej skorzystają firmy, które śledziły implementację przepisów z poziomu europejskiego w polskiej legislacji. Dla dobrze zorganizowanych firm, normalizacja przepisów to duża szansa. My tę szansę chcemy wykorzystać w REAKTO, proponując naszą usługę w zakresie bezpieczeństwa, patrolowania i interwencji z użyciem dronów – podsumowuje  Wojciech Stawiarski.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen notowania | bitcoin cash prognozy | frank euro | datawalk notowania | 11 bit studios akcje kupno | dax index | aktualny kurs rubla |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here