Naga MarketsREAKTO pozyskało już 80 proc. celu minimalnego podczas kampanii equity crowdfundinguNa tydzień przed końcem zapisów w ramach kampanii crowdfundingu udziałowego – REAKTO – spółki tworzącej rozwiązanie wykorzystujące sieć stacji dokujących i dronów, zebrała zapisy na 1,2 mln zł. To 80 proc. zakładanej kwoty zbiórki, która prowadzona jest na platformie Smartfunds. Środki od inwestorów zostaną przeznaczone na kontynuację prac badawczo-rozwojowych nad infrastrukturą dedykowaną bezzałogowym statkom powietrznym oraz na uruchomienie własnego centrum operacyjnego. REAKTO planuje debiut na NewConnect w ciągu najbliższych dwóch lat.

REAKTO niemal osiągnęło już cel crowdfundingowy

– Powoli zbliżamy się do zakończenia kampanii na Smartfunds. Tydzień przed końcem zapisów zebraliśmy 1,2 mln zł, czyli 80 procent naszego celu minimum.  Obecnie w zbiórce wzięło udział 124 inwestorów, bardzo dziękujemy im za zaufanie. Zebrane z kampanii środki, chcemy przeznaczyć na realizację prac nad infrastrukturą dedykowaną bezzałogowym statkom powietrznym oraz uruchomienie własnego centrum operacyjnego. Rozpoczęcie pilotażu usługi planujemy już w drugim kwartale 2022 roku– mówi Wojciech Stawiarski, założyciel i CEO REAKTO.REAKTO to firma, która zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dla agencji ochrony oraz ich klientów – indywidualnych i biznesowych. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych, a docelowo autonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów.

Od marca 2020 roku spółkę rozwija Wojciech Stawiarski, prezes zarządu i większościowy udziałowiec oraz projektant w branży IT. W zarządzie znajdują się również Szymon Lekstan – CFO z praktyką w sektorze ubezpieczeniowym oraz handlu, Bartosz Kosiński – CINO posiadający doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków publicznych, a także Dawid Zielonka – specjalista z zakresu inżynierii pojazdów, technologii produkcji oraz konstruktor dronów. Zespół REAKTO składa się z ekspertów z dziedzin maszyn przemysłowych, motoryzacji, druku addytywnego i technologii materiałowej.

W tym roku REAKTO wraz z Wyższą Szkołą Biznesu – National Louis University, złożyły do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) wniosek na realizację projektu integratora multisensorycznego wspomagającego proces obsługi i kontroli lotu bezzałogowych statków powietrznych. Celem wartego ponad 6 mln zł projektu, jest zapewnienie bezpiecznego przelotu dronów przy wykorzystaniu ogólnodostępnych danych i pomiarów z czujników oraz wsparcie procesów decyzyjnych operatora.

Według danych rynkowych, oczekiwana wartość globalnego rynku bezzałogowych statków powietrznych w 2026 roku wyniesie ok. 58,4 mld USD w porównaniu do 27,4 mld USD z końca br.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs forinta złoty | biomed lub akcje | cena akcji orlen | akcje datawalk | pko akcje rekomendacje | lotos akcje wykres | analiza dax |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here