Naga MarketsReakto ma umowę z VIP Security System i planuje finalizację programu pilotażowego w 2022Reakto – firma koncentrująca się na budowie sieci floty dronów w modelu Anything as a Service (XaaS) dla klientów indywidualnych oraz agencji ochrony, 3 listopada podpisała umowę intencyjną z VIP Security System. W ramach zawartej współpracy zrealizowany zostanie program pilotażowy na terenie Nowego Sącza. Jego finalizacja zaplanowana jest na 2022 rok.

Reakto wciąż stawia na rozwój i planuje debiut na giełdzie NewConnect

Rok później Reakto chce dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect. Wcześniej jednak spółka planuje pozyskanie kapitału zewnętrznego w ramach trwającej już kampanii crowdfundingu udziałowego. Aktualna wartość zapisów opiewa na blisko 1,4 mln zł, co daje prawie 92 proc. założonego progu minimalnego. Zapisy można składać do dziś, tj. 4 listopada.Przedstawiciele VIP Security System, z prezesem Adamem Wojtasem na czele, bardzo szybko dostrzegli zalety tworzonej przez nas usługi, co udało się przekuć w podpisanie listu intencyjnego. Zdefiniowaliśmy kluczowe obszary potencjalnej współpracy izgodnie z treścią umowy, będziemy dążyć do realizacji wspólnego pilotażu w przyszłym roku. Wierzymy, że nasz system szybkiego reagowania doskonale wpisuje się w plany dynamicznego rozwoju tego przedsiębiorstwa, zważywszy na ich progresywne podejście do jakości oferowanych usług ochrony mienia – mówi Wojciech Stawiarski, prezes i założyciel Reakto.

VIP Security System to agencja ochrony osób i mienia. Firma świadczy usługi kompleksowej ochrony fizycznej oraz technicznej w ramach m.in. monitoringu imprez masowych, czy ochrony VIP.

Niedawno – w ramach programu NCBiR – Reakto wraz z Wyższą Szkołą Biznesu National Louis University, złożyły wniosek na realizację projektu integratora multisensorycznego wspomagającego proces obsługi i kontroli lotu bezzałogowego statku powietrznego. Celem projektu jest zapewnienie bezpiecznego przelotu dronów przy wykorzystaniu ogólnodostępnych danych i pomiaru z czujników oraz wsparcie procesów decyzyjnych operatora bezzałogowego statku powietrznego. Oprogramowanie będzie analizowało dane z publicznie dostępnych źródeł oraz z czujników podłączonych do pojazdu.

Reakto przeszło już ocenę formalną wniosku i oczekuje na wyniki oceny merytorycznej.

Obecnie na platformie Smartfunds trwa kampania crowdfundingu udziałowego Reakto, w ramach której spółka chce pozyskać do 3 mln zł. Aktualnie firma pozyskała ponad 90 proc. progu minimalnego, który został ustalony na 1,5 mln zł.

Dziś ostatni dzień zapisów.  Obecnie w zbiórce wzięło udział 146 inwestorów. Zebrane z kampanii środkichcemy przeznaczyć na realizację prac nad infrastrukturą dedykowaną bezzałogowym statkom powietrznym oraz uruchomienie własnego centrum operacyjnego. Rozpoczęcie pilotażu usługi planujemy już w Q2 2022 roku – komentuje Wojciech Stawiarski.

Wycena spółki przed inwestycją (pre-money) wynosiła 9,8 mln zł.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here