Naga MarketsPracownicze plany kapitałowe - wszystko co musisz wiedziećW tym tygodniu ponownie mogliśmy obserwować ponad przeciętną zmienność na rynku akcji. Po weekendzie główne indeksy giełdowe rozpoczęły handle poniżej zamknięcia z poprzedniego piątku, jednak już od poniedziałku mogliśmy obserwować pozytywny sentyment, który utrzymuje się właściwie do dziś.


Co prawda piątkowa sesja przynosi nieznaczne cofnięcie, niemniej w skali całego tygodnia można mówić jeszcze o zyskach. Do końca dnia jescze sporo czasu, więc dużo może się zmienić, jednak jak okazało się ostatnich dniach – zapewnienia poszczególnych rządów o pomocy oraz reakcje banków centralnych w zwiazku z pandemią koronawirusa doprowadziły do wyczekiwanej korekty. Pytanie tylko czy takie działania będą miały charakter długoterminowy, czy przyniosą jedynie chwilowe odreagowanie.

Pomimo odbicia w skali całego tygodnia, w piątek główne parkiety w Europie notują straty. Niemiecki indeks giełdowy zamknął się 3,65% pod kreską, z kolei francuski CAC40 stracił 4,38%, a londyński FTSe zamknął się 5,17% nizej. Przecenę mogliśmy również obserwować na polskim parkiecie, gdzie indeks dwudziestu największych spółek przecenił się 1,08%. Być może nie wygląda to najgorzej porównując przecenę do naszych zachodnich sąsiadów, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że w skali tygodnia polski indeks zamyka się 0,84% niżej, podczas gdy DAX zdołał umocnić się 7,85%.

Handel za oceanem również rozpoczął się od spadków. Wczorajszaindeksy w USA zanotowały solidne wzrosty przekraczające 6%, a dziś po zamknięciu giełd w Europie przeważają sprzedający.  Blisko połowa czwartkowego ruchu w górę została wymazana, a w dalszej części sesji niewykluczone są dalsze spadki. Tuż po godzinie 17:30 indeks Dow Jones traci 3%, z kolei S&P500 zniżkuje 2,95%, tyle samo co technologiczny Nasdaq.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 27 marca 2020: EUR/USD, Ropa WTI
Następny artykułCena złota nie rosła tak szybko od czasu ostatniego kryzysu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here