Naga MarketsTuż po 14:30 rynki poznały wyniki styczniowego bilansu handlowego zarówno w USA i w Kanadzie. Rezultaty dla Stanów Zjednoczonych pokryły się z oczekiwaniami, w przypadku mniejszego kuzyna obserwowaliśmy natomiast wyniki delikatnie lepsze od projekcji.


W przypadku USA styczniowy bilans handlowy plasował się na poziomie -48,50 miliardów USD (zgodnie z prognozami) w stosunku do -44,30 miliardów notowanych w grudniu. W Kanadzie osiągał wyniki dodatnie 0,81 miliarda USD (prognoza 0,70 miliarda, poprzednio 0,45 miliarda po spadkowej rewizji).

USD/CAD na wykresie dziennym po czterech sesjach bardzo dynamicznych wzrostów pod koniec lutego i na początku bieżącego miesiąca wyhamował pod okrągłym poziomem 1.3400. Chociaż początkowy re-test przyniósł podażowego pin bara, to w poniedziałek notowania przebiły opór i 7 marca testują go od góry:

USD/CAD D1

Jeżeli chodzi o rozkład sił w trakcie dzisiejszej sesji to przebiega ona w dosyć wąskim kanale zmienności liczącym sobie zaledwie 40 pipsów. W momencie publikacji danych notowania osuwały się w pierwszym momencie o 10 pipsów, bardzo szybko większość strat została jednak zniesiona.

Na wykresie intraday widać natomiast, że trzeci dzień z rzędu notowania respektują linię trendu prowadzoną po szczytach z piątku. Okrągły poziom 1.3400 jest wspierany dodatkowo przez dziennego pivota (PP) i dopiero pokonanie tego poziomu pozwoli myśleć o wyraźniejszych spadkach w trakcie kolejnych godzin.

USD/CAD H1

Jak na razie liczymy na wybicie górą z formacji trójkąta i jej re-test od drugiej strony.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here