Naga MarketsCzy zła passa USD będzie trwała dalej? W efekcie deprecjacji amerykańskiego dolara względem innych głównych walut na ich wykresach pojawiają się nowe długookresowe minima i maksima. Poniżej znajdziesz sytuację techniczną 3 głównych par walutowych z USD, na którą warto zwrócić uwagę w najbliższym czasie.


EUR/USD bije kolejne rekordy

Wczorajszy publikacja danych odnośnie wysokości stóp procentowych w USA oraz komunikat FED nie zaskoczyły inwestorów. W odpowiedzi na FOMC kurs EUR/USD ruszył w kierunku szczytów z sierpnia 2015 roku, przebijając go i tworząc nowy wierzchołek w okolicy 1.1778.

Na niższym interwale H1 można zauważyć silną reakcję na ten poziom, która zapoczątkowała korektę spadkową. Obecnie ważnym poziomem, na który warto zwrócić uwagę to lokalne wsparcie znajdujące w okolicach 1.1680. Ewentualna reakcja ceny w tym miejscu może zakończyć wspomnianą korektę i spowodować powrót do dalszych wzrostów.

USD/CAD najniżej od dwóch lat

Kolejnym przykładem na mocne osłabienie się dolara amerykańskiego jest wykres pary walutowej USD/CAD. Silne spadki w ostatnich dwóch miesiącach doprowadziły do przebicia zeszłorocznego dołka. Kurs pary walutowej USD/CAD znajduje się obecnie najniżej od ponad dwóch lat.

Na niższym interwale widzimy, że od dwóch tygodnia wykres tej pary walutowej porusza się w wąskim kanale cenowym. Za każdym razem, gdy cena znajdowała w okolicy górnego ograniczenia formacji, pojawiała się silna reakcja ze strony podażowej. Taka sytuacja miała również miejsce podczas wczorajszej sesji. Obecnie wykres USD/CAD znajduje się w dolnej części kanału. Kolejnym impulsem do spadków powinno być przekroczenie strefy wsparcia w okolicach 1.2410.

USD/CHF – nowe dołki

Podczas piątkowej sesji na USD/CHF zostały nieznacznie pokonane minima z 2016 roku. Reakcja rynku była jednak zdecydowana. Od początku tygodnia dolar amerykański systematycznie umacnia się względem franka.

Z perspektywy klasycznej analizy można przypuszczać, że tendencja wzrostowa będzie w najbliższym czasie kontynuowana. Może o tym świadczyć formacja odwróconej głowy z ramionami, której linia szyi została już przebita. Jednak należy zwrócić uwagę na ważną strefę oporu, która znajduje się około 20 pipsów wyżej.

Pomysły na konkretne zagrania oraz inne analizy i pomysły na handel znajdziesz na portalu Consilium Invest. Poniższy przycisk przeniesie Cię do pełnej listy idei tradingowych z portalu:

ZOBACZ NAJNOWSZE POMYSŁY HANDLOWEConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here