Naga MarketsRChain to całkowicie nowa platforma blockchain powstała na kanwie modelu obliczeń równoległych i programowania współbieżnego. Projekt wykorzystuje ten model do konstrukcji w pełni skalowalnego, równoległego łańcucha bloków. 


RChain – co to jest?

Wizją twórców kryptowaluty była zmiana świata w jakim żyjemy obecnie poprzez redukcję strat jakich możemy doświadczyć w produkcji energii, zarządzaniu ruchem drogowym czy nawet strat jakie wywołane są bezpośrednią kontrolą (lub jej brakiem) ze strony rządu. Poprzez przyspieszenie, wyskalowanie i zabezpieczenie swojego łańcucha zespół RChain zamierza zrewolucjonizować tę i tak przełomową technologię.Platforma RChain

Platforma, jak zapewniają twórcy w swoim whitepaper, jest prawdziwą rewolucją w świecie blockchain ponieważ maksymalizuje ona rolę swoich użytkowników. Dzięki jej inteligentnym kontraktom (smart contracts) transakcje są weryfikowane równolegle przez użytkowników, dzięki czemu są diametralnie szybsze, bardziej wszechstronne i bezpieczniejsze niż transakcje przeprowadzane z wykorzystaniem innych kryptowalut. Kontrakty te napisane zostały w specjalnie pod te zadanie stworzonym języku programowania RhoLang.

RChain jest kulminacją prac założyciela projektu, Grega Mereditha. Rdzeń platformy opiera się bowiem na modelu obliczeń równoległych – gałęzi matematyki, której historia sięga około 30 lat wstecz. Wraz z doświadczeniem płynącym z innych łańcuchów i technologii, architektura RChain została stworzona w lipcu 2016 roku, a jej celem było stworzenie opartej na blockchainie sieci społecznościowej z wbudowaną funkcją mikropłatności. Ze względu na złożoność projektu i brak porozumienia pomiędzy członkami zespołu postanowiono, że Meredith będzie kontynuował realizację swojej wizji samodzielnie. Sama organizacja RChain powstała na początku 2017 roku.

Waluta RChain

Rolę waluty platformy jak na razie pełnią tokeny RHOC, które bazują na znanym już ERC20. Wyemitowano 861 185 194 RHOC, które w toku rozwoju platformy zostaną przemianowane na REV – docelową jednostkę rozliczeniową.

Jak na razie tokeny RHOC dostępne są jedynie na czterech giełdach, z czego tylko dwie – Kucoin oraz ChaoEX – odpowiedzialne są za około 98% całego wolumenu.

Cena RHOC

Przydatne linkiChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułUSDCHF dociera do pierwszego poziomu docelowego
Następny artykułAMON – wywiad z założycielem i CEO Daniele Izzo
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here