Naga Marketsrbs logoWczorajsze oświadczenie opublikowane po posiedzeniu Banku Rezerw Nowej Zelandii dało rynkowym niedźwiedziom kolejne powody do wyceny cięć stóp procentowych. RBNZ przedstawiło gołębi dokument, skupiając się na negatywach globalnej i lokalnej gospodarki. Oprócz tego utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że w najbliższym czasie będzie prowadzić neutralną politykę monetarną.


Jak zauważają jednak analitycy RBS, kiedy oświadczeniu przyjrzymy się dokładniej zauważamy, że miejsce miała jedynie delikatna rewizja spadkowa dotychczasowych prognoz, które cały czas utrzymują się powyżej trendu.

Dalsze silne spadki cen towarów w tym roku i chęć kontynuacji spadków NZD – waluta zdaniem RBNZ jest wyceniania zbyt wysoko – mogą przełożyć się na działania innego banku centralnego. Mowa tutaj oczywiście o Banku Rezerw  Australii. Analitycy RBS są przekonani, że może to mieć miejsce nawet podczas spotkania zaplanowanego na przyszły tydzień.

W związku z tym RBS spodziewa się silnych osunięć na dolarze australijskim do amerykańskiego w krótkim terminie oraz kolejnego uderzenia spadkowego AUD/NZD, które powinno sprowadzić cenę do okolic rekordowych dołków.

Obecnie jesteśmy świadkami korekty wzrostowej na AUD/NZD, po spadkach trwających od października 2014 do stycznia 2015. Wczoraj korekta nabrała dynamiki w związku z gołębim oświadczeniem Banku Nowej Zelandii. Cena znajduje się jednak coraz bliżej strefy oporu wyznaczanej przez lukę cenową powstałą w lipcu, która do tej pory świetnie sprawdzała się jako poziom S/R.  Zdaniem RBS dojście do niej i odbicie powinno doprowadzić do ponownej aktywacji trendu spadkowego i sprowadzić kurs w okolice dotychczasowego dołka – 1.0353.

AUDNZDDaily 29.01Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here