Naga Marketsrbs logoJak zauważa Royal Bank of Scotland (RBS), pomimo silniejszych od oczekiwanych danych z amerykańskiego rynku pracy podawanych w piątek, umocnienie dolara amerykańskiego było silnie ograniczone. Nie pomógł nawet fakt, że oczekiwania odnośnie podwyżki stóp FEDu w połowie roku znowu są aktualne.


Wszystko wskazuje na to, że rynek walutowy przywykł już do ewentualnego scenariusza, w którym stopy procentowe USA są stopniowo i delikatne zwiększane, co niesie ze sobą potencjalne zyski w stosunku do innych walut. Grexit cały czas wisi jak spadkowe widmo nad rynkiem, do tej pory jednak nie miał większego wpływu na globalny risk apetite.

Zdaniem analityków RBS przed nami okres konsolidacji i handlu na odbicia USD w wyraźnie zaznaczonych zakresach (range trading). Z jednej strony USD powinien dalej rosnąć w siłę w stosunku do JPY oraz EUR wykorzystując efekty silnej aprecjacji z 2014. W porównaniu do pozostałych walut G10, które o wiele lepiej zachowywały się w minionym roku warto przygotować się na łapanie mniejszych odbić w zakresie konsolidacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here