Naga Marketsrbs logoJak twierdzą analitycy Royal Bank of Scotland (RBS), osunięcia na USD/JPY widoczne podczas wczorajszej sesji zapewniają możliwość otwarcia długich pozycji lub rozważenia takiego zagrania. Bank jednocześnie zwraca uwagę, że nie spodziewa się przebicia wyraźnie widocznych na wykresie dziennym zakresów.


„USD/JPY przez jakiś czas może przesuwać się w trendzie bocznym – obecna motywacja polityczna w Japonii będzie blokowała dalsze, silne osunięcia JPY przed kwietniowymi wyborami. Nie zmienia to jednak faktu, że odpływ kapitału lokalnych inwestorów cały czas wspiera USD/JPY” – komentuje RBS.

Konsolidacja budująca się od prawie trzech miesięcy powoli zacznie zbliżać się ku schyłkowi. W związku z tym ponowne przygotowanie się do byczej ekspozycji na rynku jest jak najbardziej wskazane.

Szczególnie kiedy pod uwagę weźmiemy wzrosty rentowności amerykańskich papierów dłużnych od stycznia 2015 oraz coraz większe prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych. W przeciągu kolejnych tygodni na otwieranie krótkich pozycji JPY może być już za późno. Właśnie dlatego RBS zaleca poszukiwanie okazji do wejść już teraz.

USDJPYDailytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here