Naga Marketsrbs logoAnalitycy Royal Bank of Scotland podsumowują obecną sytuację na rynkach po nocnej wygranej Donalda Trumpa w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co już wiadomo a czego możemy się spodziewać? O tym poniżej:


Rynki finansowe ostro zareagowały na wieść o wygranej kandydata Republikanów w walce o miejsce w Białym Domu. Kontrakty na S&P500 zniżkowały o ponad 5%, EUR/USD przetestowało okolice 1,13, USD/JPY przełamało wsparcie na 102,00 a USD/MXN utworzyło historyczne szczyty powyżej 20,70.

Spadki na Wall Street zdecydowanie obniżają perspektywę grudniowej podwyżki FOMC, jednak EUR/USD wciąż ma spore problemy z pokonaniem już niemal dwuletniej konsolidacji 1,05-1,15. Na takim wyniku głosowania zyskało GBP/USD. Kabel powrócił na chwilę powyżej 1,25 a w ocenie RBS wzrosty pary będą kontynuowane przynajmniej do momentu osiągnięcia okolic 1,30.

1,30 na GBP/USD? Zdaniem analityków RBS to możliwe
1,30 na GBP/USD? Zdaniem analityków RBS to możliwe

Bank jest zdania, że dalsze spadki USD/JPY będą trafiać na coraz większy opór z racji wysokiego prawdopodobieństwa interwencji walutowej BoJ. Zyskiwać będą natomiast pary egzotyczne takie jak USD/INR, TRY/ZAR czy PLN/HUF. Tracić w najbliższych dniach będą natomiast CAD, MXN oraz KRW na fali niepewności co do przyszłości umów handlowych ze Stanami Zjednoczonymi i ogólnym ryzykiem geopolitycznym- przekonuje RBS.

Meksykańskie peso to największy przegrany tych wyborów. USD/MXN na utworzyła w nocy historyczny szczyt.
Meksykańskie peso to największy przegrany tych wyborów. USD/MXN na utworzyła w nocy historyczny szczyt.

Jeszcze dzisiaj będziemy mieli do czynienia z decyzją RBNZ w sprawie wysokości tamtejszej stopy kasowej. Naszym zdaniem większość potencjału zmiany już została wykorzystana przez słabnącego dolara amerykańskiego. Wciąż prognozujemy obniżkę stopy do poziomu 1,75% – czytamy w dzisiejszej publikacji banku.


Codzienne komentarze makroekonomiczne, propozycje transakcji i setupy techniczne bezpośrednio na Twojej skrzynce mailowej – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego usługi FxWatcher >>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBardzo silne spadki MXN/JPY H4
Następny artykułHillary Clinton – wielka przegrana boju o fotel prezydenta
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here